خانه » معرفی انواع سرخس اپارتمانی
انواع سرخس اپارتمانی
انواع سرخس اپارتمانی
باغبانی

معرفی انواع سرخس اپارتمانی

انواع سرخس اپارتمانی

شاید شناخت انواع سرخس اپارتمانی برای شما جذاب باشد. باید بدانید 9 گونه متنوع از سرخس ها آپارتمانی وجود دارد که برگ های آن ها با هم تفاوت هایی دارد. حتی رنگ این گونه های گیاهی نیز با هم تفاوت هایی دارد.

 

معرفی سرخس

سرخس گیاهی است که از طریق هاگ تکثیر می شود و به طور کلی حدود 12000 گونه ی مختلف دارد. معمولاً سرخس را در گلدان های آویزان نگهداری می کنند. سرخس از جمله گیاهانی است که هوای داخل آپارتمان را تصفیه می کنند. البته این گیاه به رطوبت و آ دهی و مداوم نیاز دارد و برای کسانی که زیاد سفر می روند گزینه ی مناسبی برای نگهداری نیست.

امروزه مشخص شده است که ماده ی سمی فرمالدهید در فضای خانه یکی از عوامل سرطان زا است. این ماده از چوب ام دی اف و بسیاری دیگر از وسایل خانه متصاعد می شود. سرخی می تواند جاذب این ماده ی خطرناک در خانه باشد. سرخس برای خاک نیز نقش تصفیه کنندگی دارد و جیوه و آرسنیک را جذب می کند و از خاک جدا می سازد.

 

انواع سرخس اپارتمانی : سرخس کروکودیل

سرخس کروکودیل یکی از گونه های زیبای سرخس اپارتمانی است که نیاز به نور و رطوبت زیادی برای رشد دارد.

سرخس کروکودیل
سرخس کروکودیل

انواع سرخس اپارتمانی : سرخس لیمویی

سرخس لیمویی یکی از انواع سرخس است که دارای برگ های دندانه دار بوده و نیاز به طور متوسط و رطوبت بالا برای رشد دارد. ابعاد سرخس لیمویی رشد یافته در حدود یک متر خواهد بود.

سرخس لیمویی
سرخس لیمویی

انواع سرخس اپارتمانی : سرخس پر سیاووشان مویی

سرخس پر سیاووشان موییس یکی از محبوب ترین گونه های سرخس در بین گیاهان آپارتمانی است و رنگ برگ های آن سبز تیره است. نور و رطوبت بالایی برای رشد نیاز دارد و اندازه ی آن پس از رشد کامل از یک متر کمتر خواهد بود.

سرخس پر سیاووشان مویی
سرخس پر سیاووشان مویی

انواع سرخس اپارتمانی : سرخس پا خرگوشی

سرخس پا خرگوشی رشد آهسته ای در بین انواع گونه های سرخس دارد. ساقه های نازکی نیز در بین برگ های ان دیده می شود. مانند دیگر گونه های سرخس به نور و رطوبت بالا برای رشد نیاز دارد.

سرخس پا خرگوشی
سرخس پا خرگوشی

انواع سرخس اپارتمانی : سرخس شاخ گوزنی

سرخس شاخ گوزنی همانگونه که از نامش پیداست برگ هایی شبیه شاخ گوزن دارد و بسیار زیباست. ابعاد سرخ شاخ گوزنی پس از رشد کامل به حدود 2 متر می رسد و مانند دیگر سرخس ها نور و رطوبت بالا نیاز دارد تا به خوبی رشد کند.

سرخس شاخ گوزنی
سرخس شاخ گوزنی

انواع دیگر سرخس اپارتمانی با برگ های متنوع

دیگر انواع سرخس عبارتند از:

سرخس لانه کبوتری
سرخس لانه کبوتری
سرخس بیشه نقره ای
سرخس بیشه نقره ای
سرخس پنجه کانگورو
سرخس پنجه کانگورو
سرخس بوستون
سرخس بوستون

 

امیدواریم یکی از انواع سرخس اپارتمانی را برای نگهداری در منزل خود انتخاب کنید.

 

منبع