خانه » چگونگی تغذیه ماهیان در زمان مسافرت
خانه داری

چگونگی تغذیه ماهیان در زمان مسافرت

تغذیه ماهیان در زمان مسافرت
تغذیه ماهیان در زمان مسافرت

تغذیه ماهیان در زمان مسافرت

یکی از دغدغه های مهم صاحبان آکواریوم های زیبای خانگی تغذیه ماهیان در زمان مسافرت است. زیرا ماهی جزو آن دسته از حیوانات خانگی نیست که بتوانید آن را همراه خود ببرید و از طرفی بی غذا بودن باعث مرگ ماهی های عزیز شما می شود. لذت بردن از زیبایی آکواریوم های خانگی نیز نباید برنامه های تفریحی شما را بر هم بزند به همین دلیل برای تغذیه ماهیان در زمان مسافرت پیشنهاد هایی برای شما داریم:

کمک گرفتن از فامیل و آشنایان برای تغذیه ماهیان در زمان مسافرت

یکی از بهترین راه ها در صورت وجود فرد قابل اعتماد در اطرافیان این است که برای غذا دادن به ماهیان زینتی از وی کمک بگیرید. زیرا اگر فردی وجود داشته باشد که بتواند به ماهی ها سرکشی کند احتمال تلفات به حد اقل می رسد. زیرا به جز غذا دهی می تواند نور آکواریوم، کارکرد پمپ هوا و سایر موارد حیاتی را چک کند.

استفاده از غذا دهنده های خودکار یا تایمر غذا برای تغذیه ماهیان در زمان مسافرت

البته این امکان برای همه وجود ندارد که از کسی خواهش کنند مسئولیت غذا دهی به ماهیان آکواریوم را تقبل کند. راه های دیگری برای این افراد وجود دارند. غذا دهنده های خودکار تایمر دار را می توانید از مغازه های آکواریومی تهیه کنید. کار کرد این ابزار به این صورت است که غذای ماهی خشک را درون محفظه ی آن می ریزید. دقت کنید اگر غذا خشک نباشد ممکن است راه خروج واد غذایی را مسدود کند. زمان بندی تایمر غذا را به دلخواه تنظیم می کنیم و مقدار غذا را نیز برای دستگاه تعیین می کنید. تایمر غذا در زمان های مشخص به ماهیان شما غذا می دهد. البته شما از این دستگاه در زمان های غیر مسافرت و در زمان مشغله های کاری نیز می توانید استفاده کنید. اما غذا دادن به ماهی ها با دست خود لذت دیگری دارد.

غذای مسافرتی ماهی

غذای مسافرتی ماهی نوعی از غذا های ماهی است که در مغازه های آکواریومی فروخته می شود. این روش گزینه آخری است که در صورت اجبار استفاده از آن توصیه می شود. این غذا های مسافرتی نوعی غذای فشرده هستند که به مرور زمان طی چند روز ( که زمان آن روی بسته قید شده است) در آب پخش می شوند و ماهی ها از آن تغذیه می کنند. استفاده از غذای مسافرتی ماهی تنها برای تعطیلات آخر هفته توصیه می شود.

ایراد غذای مسافرتی ماهیان

غذا های مسافرتی ماهی ممکن است به کف آکواریوم بروند و طبق تجربه برخی از صاحبان آکواریوم ماهی لجن خوار به آن می چسبد. در صورتیکه آکواریوم ماهی لجن خوار و حلزون نداشته باشد این روش برای تغذیه ماهیان در زمان مسافرت کوتاه مناسب است.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید