خانه » طبیعت الهام بخش مد و هنر است
دنیای مد

طبیعت الهام بخش مد و هنر است

طبیعت الهام بخش مد و هنر است

الهامات از هر کجا و در هر زمانی قادرند خود را بروز دهند و کشف شوند , اغلب این الهامات و تاثیرات مورد توجه افراد خصوصا هنرمندان واقع می شوند ؛ آن ها چگونگی پیدایش حضور خود را حتی در ظریف ترین مواقع می یابند و به چشم می آورند.

مد یکی از زمینه هایی است که معمولا ما می توانیم ارتباط مستقیم آن را بین پوشاک و الگوی اولیه آن را دریابیم , از طراحان لباس Bianca Luini مدرک الهام بخش آثار هنری خود را در وبلاگ های خود ” جایی که من مد را یافتم ” به وضوح عنوان کرده است ,

وی از طریق چشم های تیز و بادقتش طبیعت پیرامون خویش را وارسی کرده و با مقایسه آثاری که خلق کرده است افراد این استنباط را خواهند داشت که او بدون شک تحت تاثیر دنیای اطراف واقع گشته و از آنان الهام پذیرفته, همچنین آثار هنری اش نمای واضحی از سبک آوانگارد در کارهایش می باشد.

 

او از چه مکان هایی در کارهایش تاثیر گرفته است ؛

آثار Bianca Luini نشانگر آن هستند که طبیعت , هنر و عکاسی به طور ظریف و دقیقی به طراحی لباس گره خورده است ,بسیاری از مواقع می توان شباهت آن ها را با همدیگر متوجه شد. برای مثال لباسی از مجموعه ی Margiela او که در سال 2014 به نمایش در آمد به صورت قابل ملاحظه ای از نقاشی های ون گوگ مخصوصا نقاشی ایریس در سال 1889 سرچشمه می گیرد.

از مثال های دیگری که می توان به تیزبینی و توجه وی اشاره نمود , عکسی با عنوان “داستان سفید” که توسط عکاس Matilde Travassos گرفته شده در طراحی یکی از مجموعه های لباسش به کار گرفته شده است.

این که آیا طرح های مد و لباس با وجود نشانه های مستقیم و یا انتزاعی شان می توانند در ذهن بینندگان نفوذ کنند یا خیر , از پروژه های مداوم Bianca Luini برای خلق آثارش می باشد و هیجان انگیزی آثارش این را به مخاطبان گوش زد می کند که با چشم دوختن به طراحی های وی دیگر مجال پلک زدن یا برگرداندن سرتان را نخواهید داشت , پس استفاده کافی را از موقعیت کنونی تان داشته باشید.

وی در مورد چگونگی پروژه خود ” جایی که من مد را یافتم ” این گونه توضیح می دهد :

من در حال تحقیق و بررسی بر روی عکس های متفاوتی برای پروژه دانشگاهی بودم , همین که به صورت خیلی اتفاقی دوتا از عکس ها را در کنار هم دیدم متوجه شدم که بین این دو به نحوی ارتباطی نهفته است, از بعد از آن دیگر نمی توانستم جلوی خودم را برای پیدا کردن تشابهاتی که در عکس ها وجود داشت بگیرم ,

بنابراین تصمیم گرفتم با سامان دادن عکس هایی مرتبط آن ها را جفت جفت بچینم و ایده ای که به ذهنم خطور کرده بود را دنبال کنم. نام این آثار را ” جایی که من مد را یافتم ” نهادم , من بر روی این ایده از سال 2013 تاکنون دارم کار میکنم و تا الان بیش از 377 مورد مشابه در لباس ها و طبیعت یافته ام.

 

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید