خانه » حقایق جالبی در مورد چپ دست ها
حقایق جالبی در مورد چپ دست ها
حقایق جالبی در مورد چپ دست ها
روانشناسی

حقایق جالبی در مورد چپ دست ها

Sending
User Review
0 (0 votes)

در مورد چپ دست ها چه می دانید

چپ دست ها ،به طور میانگین ۱۰ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل داده اند چرا چپ دست ها همیشه یک معما برای دیگر افراد بودند ؟چه چیزی موجب تمایز شخصیت این افراد و بارز نشان دادنشان نسبت به راست دست ها وجود دارد ؟ در ادامه با برخی ویژگ های چپ دست ها می پردازیم.

در مورد چپ دست ها چه می دانید
در مورد چپ دست ها چه می دانید

1.آن ها در فعالیتهای ورزشی موفق تر هستند

حتی اگر افراد ندانند که فردی چپ دست است اما مهارت های ورزشی بالایی که از خود نشان می دهد باعث می‌شود مورد توجه قرار گیرد و در آخر با یک مصاحبه کوتاهی، به چپ دست بودن اش پی خواهیم برد ، موضوع اینجاست که چرا این افراد در دنیای ورزشی موفق تر هستند؟

چرا چپ دست ها در ورزش موفق تر هستند

محققین دریافته اند که افراد چپ دست در ورزشهایی که نیاز به تمرکز بیشتری دارند موفق تر هستند ، دلیل دیگر آن قدرت رقابتی که در چپ دستان بیشتر از راست دستان است

چپ دست ها به درستی می‌تواند موقعیت خود را پیش‌بینی کند و در روابط اجتماعی حس رقابت و مشارکت چپ دستان نسبت به دیگر افراد قوی تر است . ورزشکارهای چپ دستی که در بیسبال ، بوکس، هاکی و تنیس فعالیت دارند ، بهتر از راست دست ها قادر هستند افکار رقیب شان را پیش‌بینی کنند و حرکت درست را انجام دهند .

چرا چپ دست ها در ورزش موفق تر هستند
چرا چپ دست ها در ورزش موفق تر هستند

2.صورت های کشیده تری دارند

با توجه به مطالعات جدید و تستی که از افراد گوناگون گرفته شده است اشخاصی که چهره‌ی لاغر و کشیده تری دارند ۲۵ درصد بیش از دیگر افراد چپ دست بودند که البته این نوع چهره ها بیش از دیگران مستعد به بیماری سل می باشند .البته ناگفته نماند که افراد راست دستی هم وجود دارند که شکل چهره شان به اینگونه می باشد اما در تستی که گرفته شده است تعداد چپ دستان در این نوع شکل ظاهری بیشتر بوده است .

3. در علم ریاضیات  قوی تر می باشند

تا به حال به این مسئله دقت داشته اید که چپ دستان در طول زندگی ‌شان به طرزی خاص در انجام عملیات ریاضی سریع تر بوده اند ، همواره در طول تاریخ شایعاتی در رابطه با توانایی‌های ریاضی و چپ دستان وجود داشته است .

آزمایشی بین ۲۳۰۰ دانش آموز در ایتالیا که سنشان بین ۶ تا  ۱۷ سال بود و  در مورد مسائل گوناگون ریاضی از آنان سوالاتی پرسیده شد  و ۱۰ درصد از این دانش آموزانی که قریب به اتفاق چپ دست بودند مسائل را بهتر حل می نموده اند .گفته شده است که این افراد ارتباط بهتری با ناحیه چپ و راست مغزشان برقرار می کنند ،به همین دلیل روندی که در پیش می‌ گیرند سریعتر خواهد بود .

4.آنها کمتر از دیگر افراد زیر سلطه نیمکره‌ ی چپ مغزشان قرار دارند

۹۵ درصد از راست دستها زیر سلطه نیمکره ی چپ شان قرار دارند که زبان شناسی در آن قسمت واقع شده با این حال چپ دستان تنها ۷۰ درصد زیر سلطه نیمکره ی چپ شان هستند و می توانند با ۳۰%  دیگری که در اختیار دارند توانایی زبان شناسی خود را در دو ناحیه مغزشان را  به طور مساوی تقسیم کنند و از آن بهره بگیرند،در واقع به نوعی، آن را به نیمکره راست مغز منتقل می کنند .

آنها کمتر از دیگر افراد زیر سلطه نیمکره‌ ی چپ مغزشان قرار دارند
آنها کمتر از دیگر افراد زیر سلطه نیمکره‌ ی چپ مغزشان قرار دارند

این مسئله این را روشن می کند که افراد چپ دست با این که از ناحیه راست مغز خود پیروی می‌کنند؛ اما می‌توانند در عین حال توانایی چشمگیری نیز در عرصه زبان شناسی و زبان های گوناگون داشته باشند .

5.آنان مستعد مبتلا شدن به آلرژی، میگرن و بیماری‌ های دیگر می باشند

با توجه به گزارشاتی از New york Times  تحقیقاتی انجام شده نشان می‌دهد افراد چپ ‌دست بیش از دیگران از ناتوانایی های خود، سردردها ، میگرن و غیره رنج می کشند و بیش از دیگران در معرض ابتلا شدن به بیماری هایی همچون ؛ ورم و زخم روده، نازایی ، اختلالات بطنی می باشند که در هرکدام بدن به بافت خود آسیب می‌ رساند .

5.آنها بیش از دیگران از اختلالات خوابی در عذاب هستند

آزمایشی بر روی  ۱۰۰ بیمار انجام شده که آن ها را به دو گروه راست دست ها  و چپ دست ها تقسیم نموده اند و  در نتیجه آن متوجه شده اند که ۶۹ درصد از راست دست ها در هنگام خواب حرکات اندامی دوجانبه داشتند و در مورد چپ دست ها ۹۴ درصد آنان به این اختلال مبتلا بودند ، با اینکه اختلالات خوابی در همه افراد می تواند بروز دهد اما در چپ دست ها شدید تر خواهد بود .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x