خانه » فواید بادکش کردن صورت را می دانید؟
فواید بادکش کردن صورت
فواید بادکش کردن صورت
بهداشت و سلامت

فواید بادکش کردن صورت را می دانید؟

فواید بادکش کردن صورت

پیش از صحبت در مورد فواید بادکش کردن صورت تعریفی از بادکش ارائه خواهد شد. بادکش کردن نوعی روش درمانی جایگزین است که در طب سنتی شرقی مورد استفاده قرار می گرفته است. در طول سال ها روش بادکش جایگاه خود را به عنوان روشی امن برای جوانسازی باز کرده است.

 

بادکش صورت چکار می کند؟

بادکش صورت به عنوان روشی غیر مخرب به شادابی و شفافیت پوست، سفت شدن و محو شدن چروک های روی پوست صورت کمک می کند. البته برای بادکش کردن صورت نسبت به  دیگر نقاط بدن باید از ابزار های ظریفتری استفاده شود. ابزار بادکش صورت عمولاً با حباب سیلیکونی در انتها ساخته می شود. با فشردن ابزار بادکش روی پوست صورت و فشردن حباب انتهایی آن نوعی مکش روی پوست پس از رها کردن آن ایجاد می شود. این فشار مکش سبب می شود لایه ی رویین پوست از عمق جدا شود برای اینکه مکش بادکش روی پوست صورت کبودی ایجاد نکند، باید دقت کرد جهت حرکت ابزار از مرکز به سمت بیرون باشد. بادکش کردن صورت کمک می کند تا ماساژ عیقی روی پوست صورت شکل بگیرد و هر گونه تنشی را رها کند.

 

شبیه سازی تولید کلاژن با باد کش کردن صورت

یکی از فواید بادکش کردن صورت ترغیب پوست به تولید کلاژن بیشتر است. این مسأله کشسانی پوست را افزایش می دهد و با توجه به اینکه با افزایش سن شاهد کاهش کلاژن سازی در پوست هستیم، می توان به این علت به شاداب شدن پوست پس از بادکش کردن امید داشت.

 

بادکش برای پف

پف زیر پوستی گاهی به علت نا کارامدی سیستم لنفی بدن ایجاد می شود. بادکش کردن کمک می کند تا جریان مایعات لنف و خون زیر پوست به حرکت در بیایند و سموم بهتر دفع شوند. به همین دلیل است که بادکش به خوبی می تواند از پف و ورم صورت به خصوص زیر چشم ها بکاهد.

 

درخشش بیشتر پوست پس از بادکش

همانطور که گفته شد عمل بادکش پوست صورت می تواند سبب گردش بهتر خون زیر پوست صورت شود و به همین دلیل با اکسیژن رسانی بیشتر و تأمین مواد مغذی برای پوست به شادابی و درخشش بیشتر پوست کمک می کند.

 

جذب پوستی

گفته می شود که بادکش کردن صورت به جذب بهتر لوسیون ها و کرم های جوانسازی به پوست نیز کمک می کند و اثر آن ها را مضاعف خواهد کرد. بادکش کمک می کند کرم ها به عمق پوست نفوذ کنند و هدف جوانسازی بهتر تأمین گردد.

 

محو نواقص پوستی

بادکش کردن به محو جای زخم و کمرنگ شدن لک های پوستی نیز کمک می کند و باعث می شود روزنه ها و منافذ پوستی نیز بسته شوند.

این ها بخشی از فواید بادکش کردن صورت هستند. مراقب باشید این کار را به دست افراد حرفه ای بسپارید.

 

منبع