خانه » درباره بیماری های چشم چه می دانید
درباره بیماری های چشم چه می دانید
درباره بیماری های چشم چه می دانید
بهداشت و سلامت

درباره بیماری های چشم چه می دانید

Sending
User Review
0 (0 votes)

تعریف بیماری های چشم

بیماری های چشمی بیماری هایی هستند که باعث اختلال در بخشهای مختلف چشم می شوند ، در این مقاله به برخی دیگر از این بیماری ها اشاره میکنیم.

کور رنگی چیست

بیماری کوررنگی ،دیدن رنگ ها، نتیجه ی پردازش چشم و مغز و تفسیر طول موج های مختلف نور است. در این بیماری فرد توانایی تشخیص و تمایز رنگ های خاصی را ندارد. به ویژه انواع طیف رنگ های قرمز، آبی و سبز. این بیماری چشم در اثر نبود یا عدم کارکرد درست سلول های حساس به رنگ واقع در شبکیه است. در بیشتر موارد این بیماری چشم زمینه ی ژنتیکی دارد و افراد با آن به دنیا می آیند. البته در معدود مواردی نیز افزایش سن، بیماری ها، داروهای خاص و حوادث در ایجاد آن نقش دارند. در صورتی که زمینه ی کور رنگی ژنتیکی باشد امکان درمان آن وجود ندارد و افراد با آموزش می توانند سایه ای از رنگ ها را تشخیص دهند. در مواردی که علت این بیماری چشم ژنتیکی نباشد ممکن است قابلیت درمان وجود داشته باشد.

بیماری انحراف چشم یا لوچی

در این بیماری چشم ها جهات یکسانی را نشان نمی دهند. یکی از چشم ها نسبت به دیگری زاویه دارد. کودکانی که با این مشکل به دنیا می آیند ممکن است در یکی از چشم ها کم بینایی داشته باشند. درمان لوچی استفاده از چشم بند روی چشم قوی تر، انجام ورزش های چشم و در مواردی عمل جراحی است.

دیدن ذرات معلق (مگس پران چشمی)

دیدن ذرات معلق نوعی بیماری چشم است که با افزایش سن و تغییرات در ژله ی زجاجیه ایجاد می شود. اگر ذرات معلق زیادی مقابل دید فرد باشند (که گاهی فرد تصور می کند مگس می بیند)، یا این دید همراه با درد باشد، حتماً به چشم پزشک مراجعه کنید. به طور کلی، دیدن ذرات معلق منجر به نابینایی نمی شود و معمولاً بی ضرر هستند. درمان قطعی برای این بیماری چشم وجود ندارد. در بسیاری از موارد بیماری خود به خود محو می شود و یا اینکه فرد به وجود این ذرات در زوایای دید خود عادت می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x