خانه » تاثیر ورزش بر سلامت جسمی
تاثیر ورزش بر سلامت جسمی
تاثیر ورزش بر سلامت جسمی
بهداشت و سلامت

تاثیر ورزش بر سلامت جسمی

Sending
User Review
0 (0 votes)

از انجام تمرین های ورزشی لذت ببرید

انجام ورزش های مختلف و رفتن به سالن های ورزشی، مظهری از یک تمرین بدنی اصیل و مطلوب میباشد،  با اینحال افرادی که بطور مرتب به سالن های ورزشی میروند، با احساسی شبیه به یک همستر بر روی یک تردمیل تمرین را آغاز میکنند. بسیاری از مردم در جستجوی روش هايي  هستند که هیچگونه شباهتی به کارهای عادی و روزمره نداشته باشد.

خوشبختانه، دانش ما در مورد تناسب اندام فیزیکی، به موازات تمایلاتمان جهت پرداختن به فعالیت های ورزشی در حال پیشرفت میباشد.

چنانچه در پی بهبود وضعیت سلامتی خود هستید، و درعين حال، خستگی ناشی از یک ورزش روزمره منظم، شما را افسرده و دلزده کرده، توصيه میکنیم که  ورزش های روزانه زیر را در زندگی خود بگنجانید :

✳پیاده روی کردن

“راهپیمایی؟” بسیاری از شما احتمالا به به این فکر میکنید که منظور از تایید این مطلب که اغلب فعالیت های خسته کننده بعنوان جایگزین سرگرم کننده ای برای کار بیرون از منزل واقع میشوند، چیست؟  در مورد شما،میگویم که شما از راهپیمایی نفرت دارید، با اینحال، پیاده روی با راهپیمایی تفاوت دارد.. وقتی که شما بمنظور انجام یک کار به راهپیمایی میروید، صرفاً با گامهایی خسته کننده و یکنواخت، به سمت مقصد میروید، اگرچه دور و یا طولاني، پس جای تعجب نیست که که دلزده شويد.

در مقابل، پیاده روی در مورد گشت و گذار در محیط اطراف شما می باشد، و هر گونه راهپیمایی بموازات آن، صرفاً وسیله ای  جهت لذت بردن از طبيعت میباشد..این ویژگی پیاده روی را به یک روش مطلوب تمرین، فارغ از حس انجام تمرینات روتین تبدیل مینماید.

در صورت عدم وجود مکان های مناسب جهت پیاده روی در محل زندگی، میتوانید از پارک ها و بوستان های شهر خود استفاده نمایید..

✳شنا کردن

بنظر میرسد که شنا کردن تمرین مطلوبی جهت تقویت عضلات بدن میباشد، فعالیت های بدنی در آب میتواند در جهت کاستن از سختی تمرینات موثر واقع  شود. همچنین، تمرینات بدنی معمول را بموازات مقاومت آب اطراف، گام به گام، و مرحله به مرحله به پیش برد.

✳دوچرخه سواری کردن

رفت و آمد بوسیله دوچرخه برای سلامتی بسیار مفید میباشد، و اشخاص بطرز آگاهانه ای این روزها از آن استفاده مینمایند.. بنظر میرسد که با گذاشتن اتومبیل در خانه، شما میتوانید همزمان ورزش کنید و در پاکیزگی محیط زندگی خود سهیم باشید. همچنین، استفاده روزافزون از دوچرخه بستر مناسبی جهت ایجاد مسیر های مناسب و ایمن جهت دوچرخه سواری فراهم آورده و باعث تشویق و ترغیب هرچه بیشتر شهروندان به استفاده از آن مینماید.

اگر بتازگی شروع به  دوچرخه سواری کرده اید، سعی کنید قبل از ترک کامل اتومبیل، با دوچرخه بصورت تفریحی به گشت و گذار بپردازید، مثلا می توانید برای تماشای بازی بیسبال در آخر هفته، از دوچرخه استفاده کنید

✳صخره نوردی کنید

هیچ ورزشی سرگرم کننده تر از صخره نوردی نمیباشد، صخره نوردی ورزشی بسیار مفرح بوده و باعث ورزیدگی عضلات بدن میگردد. کشیدن بدن به بالای یک صخره بسیار هیجان انگیز بوده و بهتر از وسایل ورزشی موجود در سالن های ورزشی، تک تک عضلات را تمرین داده، و همچنین، بواسطه اعتلاي مهارت های حل مسئله، ذهن انسان را فعال نگه میدارد.

صخره نوردی یک ورزش مطلوب جهت کاستن از خستگی و ملالت  است. اگر داستان های ترسناک  در مورد صخره نوردی،  باعث نگرانی و هراس شما گردیده، به شما توصیه میکنیم که نیازی نیست که ترس را بدل راه بدهید، امروزه بمنظور صخره نوردی در سالن های ورزشی،  دیواره هايي با ارتفاع کمتر از 20یا 15 پا، تعبیه و در دسترس علاقمندان قرار دارد، همچنین، با قرار دادن کفپوش های اسفنجی در کف زمین، ایمنی صخره نوردی در سالن تضمین گردیده است.

برخلاف صخره نوردی سنتی، صخره نوردی در سالن، به حمل یک کیف بغلی پر از اسباب و لوازم نیاز ندارد. تمام آن چیزی که مورد نیاز است، عبارت است از :یک جفت کفش صخره نوردی مخصوص، و عضویت در یک سالن ورزشی جهت شروع تمرین.

یک سبک زندگی سالم را در پبش بگیرید

تمامی ورزش های عالم نیز به کمک شما نخواهند آمد، در صورتی که از پیاده روی، دوچرخه سواری، و یا کوهنوردی روی گردانده، و در مقابل، یک پاکت چی توز باز کنید!

مطالعات اخیر نشان می دهد که کاهش وزن بمیزان زیاد، در نتيجه تمرینات مکرر و مطلوب ورزشی ایجاد میشود، همچنانکه باعث حفظ سلامت میکروبیوم میگردد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x