خانه » با خطرناکترین ورزش های جهان آشنا شوید
خطرناکترین ورزش های جهان
خطرناکترین ورزش های جهان
بهداشت و سلامت سرگرمی

با خطرناکترین ورزش های جهان آشنا شوید

خطرناکترین ورزش های جهان

خطرناکترین ورزش های جهان ماهیتاً خطرناک هستند. در ورزش بدن خود را تحت فشار قرار می دهیم تا به ظرفیت جدید بدنی برسیم. اما گاهی اوقات خیلی زیاد فشار وارد می سازیم و درواقع بیشتر به حرکات نمایشی شبیه هستند تا ورزش. نگاهی به برخی از خطرناک ترین ورزش های جهان انداختیم و لیستی تهیه کردیم:

 

لژسواری خیابانی

برخی انتظار دارند این فعالیت ورزشی در رأس خطر باشد. اما بسیار امن است. در بین سال های 2008 و 2011 تنها 25 مورد مرگ و میر در اثر این ورزش ثبت شده است. در حالی که جراحات احتمالی ناشی از این ورزش می تواند بسیار شدید باشد، اما به دلیل اقدامات احتیاطی جدی مانند لباس های کامل چرمی و کلاه ایمنی، به ندرت رخ می دهند.

 

اسکی  کوهستان

یک اجرای به ظاهر ساده می تواند در یک چشم به هم زدن غم انگیز شود. دلایل بسیاری برای خطر مرگ حین اسکی در کوهستان وجود دارد. ممکن است  با بهمن برخورد کنید، به یک درخت برخورد کنید یا در گودال یک درخت بیفتید.

 

غواصی

گذشته از خطر واضح غرق شدن، غواصی می تواند شما را از جهات مختلفی در معرض خطر مرگ قرار دهد. علت مرگ ممکن است مخلوط نامناسب گازها در مخزن اکسیژن یا  برخورد سر به سنگ ها یا گرفتار شدن به دام کوسه ها باشد.

 

چوگان

در ورزش چوگان بر اسب سوار می شوند و چوب دستی را می چرخانند و سعی می کنند باسرعت گوی روی زمین را دنبال کرده و به دروازه حریف بزنند. این ورزش باعث صدمات بسیار وحشتناکی هم برای سوارکار و هم برای اسب می شود. برخی حتی ادعا کرده اند که خطرناک تر از بوکس است.

 

 گاو سواری

گاوسواری جزء ورزش های نمایشی است که در آن سوارکار تلاش می کند تعادل خود را روی گاو حفظ کند. بیشترین صدمات ناشی از این ورزش خطرناک شامل شکستگی از ناحیه گردن و آسیب به سر و صورت است. البته سوارکار لباس خاصی را به تن می کند که تاحدی او را از آسیب حفظ می کند اما خطر همچنان سوارکار را تهدید می کند.

 

بوکس

بوکس مانند تمام ورزش های رزمی بدون مصدومیت پایان نمی پذیرد؛ چه آسیب کوچکی مانند کبودی چشم یا لب یا صدمات شدیدتری مانند شکستگی استخوان سر، آسیب به صورت و بافت مغز. ورزش بوکس ممکن است باعث  شکستگی دندان، دنده ها و خونریزی داخلی شود؛ یا بوکسور را در معرض آسیب شبکیه و و خونریزی شبکیه کند.

 

اتومبیل رانی و موتورسیکلت رانی

تصور کنید که در یک اتومبیل یا موتورسیکلت با سرعت بالا به یک مانع برخورد کنید؛ یا سوخت وسیله نقلیه مشتعل شود و شما را به آتش بکشد. احتمال زنده ماندن چند درصد است؟

با توجه به آسیب ها و خطرات جدی که برای ورزش های فوق نام بردیم، آیا باز حاضر هستید به خطرناکترین ورزش های جهان مشغول شوید؟

 

منبع