خانه » توهم بصری در هنر گریم
هنر و هنرمندان

توهم بصری در هنر گریم

توهم بصری در هنر گریم

هنرمند Dain Yoon با تمرین و پشتکاری که در طی تصویرگری های خود داشته ,خیلی سریع در زمینه تصویرسازی پیشرفت کرد و در جایگاه حرفه ای آن قرار گرفت.

سال گذشته , او به عنوان یکی از هنرجویان موسسه آموزشی هنر در ژاپن با نقاشی ها مجذوب کننده ای که بر بدن خود کشیده بود همه را به تحیر و شگفتی وا داشت. وی به همان اندازه ای که در تکنیک ,بامهارت است ,به همان مقدار نیز توانایی آن را دارد تا باعث تامل و بررسی افراد برای دقایقی بر آثارش گردند.

او از ترکیب هنر گریم و آبرنگ در آثارش بهره جسته و نمایی از سبک سوررئال را بر روی دست ها و صورت خود بوجود آورده است ,او طبق فضا و محیطی که در مجاور یا پست زمینه قرار دارد ,نقاشی ها را با هماهنگی زیبا و چشمگیری بوجود آورده .

او با کمک مهارت گریم و چهره آرایی ,نقاشی های زنده و واقع گرایانه تری را بر پوست خود کشید و عکس هایی از این پرتره های رنگ آمیزی شده انداخت. شاید با دیدن این عکس ها به این فکر بیفتید که نتیجه کاری طاقت فرسا با نرم افزار فتوشاپ می باشد , اما با توجه به Dain Yoon  این نقوش که همراه با خطای بصری است تماما برگرفته شده از هنر گریم است.

پیچیدگی موجود در انسان ها ایده بوجود آوردن چنین نقوشی را در ذهن Dain انداخت, در درون و ماهیت همه انسان ها دیدگاه ها و رفتارهای چندگانه وجود دارد که شامل ؛ تناقض احساسی , ویژگی های شخصیتی و طرز نگاه های متفاوت به موضوعات گوناگون.

این موضوع (رفتارهای چندگانه) هرچند برای عده ای جذاب و دلپذیر نمی باشد اما باید دید که چگونه Dain با توانایی مفهوم گرایی خویش آن را تبدیل به چیزی باشگوه و قابل تامل کرده است.

 

 

توصیه او به هنرجویانی که در پی الهام گرفتن هستند ؛

Dain Yoon وجود منابعی که وی را یاری نمودند تا زبان تصویری منحصر به فردش را در طی پروسه اش پیدا کند را انکار نمی کرد ولی در عین حال این مساله را به دوستداران هنر و خلاقیت گوش زد می کند :

هرچیزی , حتی موضوعاتی عادی که در زندگی روزمره و معمولی مان با آن روبه رو هستیم با وجود تفاوتی که در زاویه و جلوه گر بودن خود از دیگر عناوین دارند اما می توانند الهام بخش بزرگی باشند. اگر من به شخصه به دنبال منبعی برای الهام خود بودم ,مسلما به دیدن فیلم های گوناگون می رفتم ,فیلم ها باعث فعالسازی طرز نگرشم به مسایل مختلف و نگاهم را نسبت به مسایل اطرافم می گستراند.

جدا از مفهوم گرایی ای که Dain Yoon در آثارش به کار برده ,یکی از مقوله هایی که موجب پیشرفت وی و راهنمای او در انجام آثارش گشته ؛ هنر غرب بوده است. لذت بصری ای که بعد از دیدن تصاویر وهم گونه و خطاهای دیدی که بوجود آورده مثال زدنی نیست او به زیبایی توانسته از یک نقاشی دو بعدی تصویری زنده بسازد.

 

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید