خانه » در مورد علائم عجیب کرونا بدانید
علائم عجیب کرونا
علائم عجیب کرونا
بهداشت و سلامت

در مورد علائم عجیب کرونا بدانید

علائم عجیب کرونا چیست

علائم عجیب کرونا در مقایسه با دیگر عفونت های ویروسی به این علت است که هر نوع عفونتی بدن را به شکل متفاوتی درگیر می کند و بیماری کرونا کوید 19 ظاهراً تمام درگیری ها را ایجاد خواهد کرد. ویروس کرونا در اصلی ترین حمله ی خود ریه ها را درگیر می کند  و از هر 5 بیمار یک نفر دچار مشکل در چند اندام مهم بدن خواهد شد. گزارش های به دست آمده از سراسر جهان نشان دهنده وضعیت عجیب لخته شدن خون در بدن افراد جوان و همچنین بروز واکنش های التهابی جدید در برخی از افراد است. حتی در کودکان بروز حساسیت های شدید پوستی دیده شده است. بدن هر انسانی منحصر به فرد است و بیماری واکنش های متفاوتی در بدن انسان های مختلف ایجاد خواهد کرد.

 

بیماری تنفسی کرونا

بیماری کرونا کوید 19 با ایجاد مشکلات تنفسی شروع می شود و سلول های بینی، گلو و ریه ها را درگیر می کند. علائمی شبیه به سرماخوردگی ایجاد خواهد کرد و تا اندازه بیماری ذات الریه می تواند تشدید شود و حتی در ریه ها سوراخ ایجاد کند.

در بدن بعضی از افراد وجود ویروس کرونا منجر به آزاد شدن پروتئین می شد و اگر مقدار این پروتئین که به عنوان نوعی واکنش از سوی سیستم ایمنی وارد خون می شود زیاد باشد، واکنش های التهابی شدید ایجاد می کند و رگ های خونی را تضعیف خواهد کرد. این واکنش سیستم ایمنی می تواند اندام های بدن را از کار بیندازد.

 

عفونت قلبی

بروز عفونت شدید در ریه ها اکسیژن رسانی را محدود می کند و قلب برای اکسیژن رسانی و تامین نیاز اندام های بدن مجبور به کار بیشتر می شود و دچار تنش شدید می گردد. عفونت و التهاب قلب حتی در افراد جوان نیز دیده شده است. حتی ممکن است ویروس کرونا مستقیماً در قلب لانه گزینی کند.

 

لخته شدن خون

اگر دیواره ی داخلی رگ ها زخم شود یا خون به علت بی تحرکی راکد بماند و یا اینکه پلاکت های خون که وظیفه ی ترمیم زخم دارند در اثر التهاب و یا زمینه های ارثی در رگ ها فعال شوند، در خون لخته ایجاد می شود. عفونت کرونا ویروس می تواند چنین مشکلاتی ایجاد کند و سبب لخته شدن خون گردد. کوچکترین لخته خون می تواند منجر به فروپاشی ریه و یا سکته شود.

 

التهاب مغز و پوست

التهاب ناشی از فعالیت سیستم ایمنی می تواند شامل التهابات شدید مغزی و در نتیجه تشنج، فلج و گیجی شود. گرچه این علائم بسیار نادر دیده شده است ولی برای عفونت ناشی از ویروس کرونا کوید 19 گزارش شده است.

التهابات پوستی شدید نیز در بعضی از بیماران دیده شده و به عنوان علائم عجیب کرونا گزارش شده است.

 

منبع