خانه » اولین علائم تشکیل نطفه چیست ؟
فرزند و والدین

اولین علائم تشکیل نطفه چیست ؟

اولین علائم تشکیل نطفه
اولین علائم تشکیل نطفه

اولین علائم تشکیل نطفه

برای افرادی که انتظار فرزند دار شدن را می کشند، اولین علائم تشکیل نطفه حس خوشحال کننده ای در آن ها ایجاد می کند.

لقاح در لوله های فالوپ اتفاق می افتد. مدت زمان 24 ساعت طول می کشد تا اسپرم بتواند خود را به تخمک برساند و لقاح انجام شود. پس از آن تخمک لقاح یافته طی 3 تا 4 روز مسیری را از لوله های فالوپ طی کرده و به رحم می رسد. به محض ورود تخمک لقاح یافته به رحم، لانه گزینی آغاز می شود.

هورمون بارداری hCG درست پس از لقاح در خون وجود دارد. اما مقدار آن به حدی نیست که در آزمایش خون بارداری یا تست حاملگی خانگی قبل از لانه گزینی مشاهده شود. برخی از زنان تا زمان لانه گزینی علائمی از بارداری را متوجه نمی شوند. اما برخی دیگر علائم اولیه بارداری را مشاهده خواهند کرد.

 

اولین علائم تشکیل نطفه : لکه بینی

در زمان لانه گزینی، احتمال خونریزی خفیفی از دیواره ی رحم وجود دارد که به صورت لکه بینی و نه خونریزی شدید، ممشاهده می شود. البته همه ی مادران لکه بینی در اوایل بارداری را تجربه نمی کنند.

 

اولین علائم تشکیل نطفه : پف کردن

در زمان لقاح تغییرات هورمونی ایجاد شده در بدن می تواند عامل پف کردن باشد. آهسته شدن کارکرد دستگاه گوارشی نیز می تواند بر پف کردن اثر بگذارد. اگر بیش از  حد متداول شاهد ورم و پف بودید، می توانید آن را یکی از علائم اولیه بارداری بدانید.

 

اولین علائم تشکیل نطفه : انقباض

انقباضاتی که با درد همراه هستند یکی از علائم پریود محسوب می شوند. گاهی به دلیل ایجاد این انقباضات تصور می شود که نشانه ای از آغاز دوره ی پریود است. در صورتیکه انقباضات وجود داشته باشند و علائمی از آغاز خونریزی ماهیانه دیده نشود، می توان این انقباضات را به لقاح نسبت داد.

 

اولین علائم تشکیل نطفه : حساسیت سینه ها

یکی از مهمترین علائمی که در دوران بارداری به علت تغییرات هورمونی دیده می شود، حساسیت سینه هاست. این علامت جزء علائم پیش از آغاز خونریزی ماهیانه نیز به شمار می رود. به نوعی می توان گفت گفت علائمی که در بدو تشکیل نطفه مشاهده می شوند، علائمی شدیدتر از علائم دوره ی ماهیانه و البته بدون شروع خونریزی هستند.

 

اولین علائم تشکیل نطفه : خستگی و کمر درد

یکی دیگر از شایع ترین علائم تشکیل نطفه، خستگی است. آن دسته از خانم هایی که بدنشان به تغیررات هورمونی حساس تر است این خستگی را بیش تر از بقیه احساس می کنند.

درد در ناحیه انتهایی کمر نیز به علت تغییرات هورمونی طی لانه گزینی نطفه در رحم اتفاق می افتد و یکی از نشانه های اوایل بارداری به شمار می رود.

این موارد از جمله اولین علائم تشکیل نطفه هستند.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید