خانه » طرز تهیه یک شیرینی بدون فر : ماکارون نارگیلی کاراملی
غذا و نوشیدنی

طرز تهیه یک شیرینی بدون فر : ماکارون نارگیلی کاراملی

شیرینی بدون فر
شیرینی بدون فر

شیرینی بدون فر

ماکارون نارگیلی کاراملی یکی از انواع شیرینی بدون فر است و ترکیب جذاب و خوشمزه ای از نارگیل، کارامل و شکلات آن را می سازند.

 

مواد لازم برای تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی کاراملی

3 قاشق چای خوری ( 45 میلی لیتر) شیر

6 قاشق چای خوری یا 84 گرم کره نمکی

کارامل 300 گرمی

4 تا 5 فنجان ( 288 تا 360 گرم) پودر نارگیل شیرین شده

110 گرم شکلات

نمک دریا به دلخواه برای رویه شکلاتی

 

دستور تهیه شیرینی ماکارون نارگیلی کاراملی

در مرحله ی اول درست کردن شیرینی ماکارون نارگیلی، شیر، کره و کارامل را در یک ظرف بزرگ روی حرارت ملایم با همدیگر مخلوط کنید. اجازه بدهید حرارت کره و کارامل را به خوبی آب کند. در عین حال آن را مداوم هم بزنید تا به جوش زدن نیافتد.

وقتی که کارامل کاملاً آب شد و مخلوط یکدستی حاصل شد، 4 فنجان از پودر نارگیل شیرین را درون آن بریزید. مخلوط را خوب هم بزنید تا کارامل تمام خرده های نارگیل را پوشش دهد. تا جایی که مخلوط شما جا دارد، به آن پودر نارگیل اضافه کنید. طوری که کارامل سطح خرده های نارگیل را پوشش دهد اما زیاد تر نکند. در غیر اینصورت شیرینی نهایی شما چسبناک خواهد بود. اگر در انتها شیرینی های چسبناکی داشتید باید بدانید که نارگیل آن را کم ریخته اید.

در مرحله سوم در سینی یا ظرف دلخواهتان کاغذ روغنی پهن کنید و یک قاشق پر از مخلوط مواد را با فاصله روی سینی بریزید. سپس باید به آن زمان بدهید تا کاملاً خنک شود. پس از خنک شدن سفت می شود.

 

رویه شکلاتی

در ظرف کوچکی شکلات را به روش بن ماری یعنی روی حرارت غیر مستقیم آب کنید. حرارات غیر مستقیم بن ماری را می توانید با قرار دادن یک ظرف بزرگ آب روی گاز ایجاد کنید و ظرفی که برای آب کردن شکلات استفاده می کنید به صورت شناور در این آب داغ قرار دهید و یا اگر همیشه کتری آب جوش روی گاز دارید، از حرارت آن نیز می توانید استفاده کنید. هر کدام از شیرینی ها در این مخلوط فرو ببرید تا سطح زیرین آن به شکلات آغشته شود. و دوباره روی کاغذ روغنی قرار دهید تا خودش را بگیرد.

در باقیمانده شکلات کمی نمک دریایی به دل خواه بریزید و آن را با قیف پلاستیکی به صورت طرح دار روی ماکارون ها اضافه کنید.

سپس باید زمان بدهید تا سرد شود و خودش را بگیرد.

این شیرینی را می توانید در دمای اتاق بدون هیچ مشکلی نگهداری و سرو کنید. در بین انواع شیرینی خانگی ماکارون ها به علت سادگی آماده سازی و سلامت و کربوهیدرات کمتر نسبت به دیگر شیرینی ها طرفداران زیادی دارند.

بیسکویت ها و شیرینی های بدون پخت زیادی وجود دارند، این دستور یکی از انواع شیرینی بدون فر بود.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید