خانه » چطوری درِ چمدان را ببندیم ؟
طبیعت و گردشگری

چطوری درِ چمدان را ببندیم ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

چطوری درِ چمدان را ببندیم ؟

اکثر مسافران به خصوص آنهایی که کم به سفر می‌روند یک بار با این مشکل روبرو می‌شوند : چقدر وسیله برای سفر لازم دارند و چه چیزهایی مهمتر است که بتوانند در چمدان جا دهند. در نهایت خیلی از آنها مجبور می‌شوند روی چمدان بالا و پایین بپرند تا در نهایت زیپ آن را ببندند.

مسئله اندازه چمدان یا قوانین هواپیمایی نیست، مسئله طرز فکر شماست. پس بیایید روش‌هایی را برای تغییر این طرز فکر امتحان کنیم.

1- بیشتر از نیازتان لباس جمع نکنید :

لباس‌ها بخش عمده‌ای از چمدان مسافران هستند و می توانند اولین کاندیدای حذف از چمدان باشند.

بهترین ایده این است که مقدار لباسی که برای زمان مشخصی ( یک هفته و … ) لازم دارید،

نگه دارید و فکر کنید چه مدت این لباس‌ها باید تنتان باشد. هیچوقت برای موارد و موقعیت‌های خاصی که هیچوقت اتفاق نمی افتند لباس برندارید.

2- لباس‌هایی را انتخاب کنید که نمی توانید بدون آنها سر کنید:

بهترین راه برای حل مشکل پرش روی چمدان و کاستن از وابستگی به وسایل این است که سعی کنید همه چیز را غیر از آنچه شخصا باید داشته باشید، حذف کنید.

ممکنه در نهایت یک ساک دستی برای شما بماند که این یک تجربه فوق العاده و روش موثری است که به خودتان نشان دهید با چه چیزهای کوچکی می‌توانید یک زندگی راحت در پیش بگیرید.

3- لوازم آرایشی تلنبار نکنید:

خیلی از هتل‌های زنجیره‌ای محصولات آرایشی-بهداشتی مشخصی را به عنوان خدمات خود ارائه می‌دهند پس چرا از این خدمات آنها استفاده نکنید؟

به خصوص اگر پوست و موی معمولی دارید و دیگر لازم نیست به خودتان زحمت بدهید و شگفت زده خواهید شد از اینکه چقدر شامپوها، کرم ها و لوازم آرایش جاگیر بودند.

4- چیزهایی که می‌توانید در مقصد خریداری کنید، با خود حمل نکنید:

اینکه خرید بعضی چیزها از خانه ارزان‌تر از مقصد است نباید تعیین کننده‌ی بردن یا نبردن چیزها باشد.

قبل از تصمیم‌گیری درباره هر کدام از اقلام چند فاکتور را باید مدنظر بگیرید: هزینه‌های وزن چمدان ( نگه داشتن وسایل به قیمت صرفنظر از خرید در مقصد؟)،

چقدر نیازشان دارید، آیا می‌توانید بدون آنها هم سر کنید؟

5- جواهرات و چیزهای باارزش برندارید:

ممکن است از لحاظ جاگیر بودن مشلکی ایجاد نکنند، اما سبب ایجاد مشکلاتی می‌شوند که سنگین شدن چمدان کمترین آن است.

توریست‌ها همیشه طعمه اصلی دزدها و شیادان در سراسر جهان هستند علاوه بر این گاهی چمدان در عبور و مرور گم می‌شود.

6- آب و هوای مقصد را مدنظر قرار دهید:

هم ببینید این وقت از سال معمولا هوا چطور است و هم اینکه بیشتر پیش بینی‌های هواشناسی چه چیزی می‌گویند؟ این به شما کمک می‌کند بین لباس‌ها و چیزهایی که کمتر ممکن است نیازتان شود و آنهایی که تقریبا مطمئنید مفید واقع می‌شوند، دست به انتخاب بزنید.

7- لیست بسته بندی خود را برای هر مسافرت نگه دارید:

لیست وسایل لازم و ضروری از یک سفر به سفر دیگر چندان تغییری نمی‌کند

. اولین باری که به آنجا سفر می‌کنید،  لیستی از چیزهایی که برداشته‌اید، یادداشتی از چیزهایی که نیاز داشتید اما برنداشتید و چیزهایی که حتی یکبار هم در ساک نگذاشته‌اید، تهیه کنید.

این لیست را برای مواقعی که به جاهای دیگر سفر می‌کنید، نگه دارید مثلا در تلفن هوشمند خود یادداشت کنید و برای دفعه بعد که سفر می‌کنید از ورژن به روزشده‌ی آن استفاده کنید.

معمولا مردم در سفرها بیش از آنچه نیاز دارند با خود حمل می‌کنند و در نهایت به خاطر این بار کشیدن، پول و زمان و انرژی خود را هدر می‌دهند و به جای لذت بردن، پول گمرک و مالیات وزن چمدان پرداخت می‌کنند.

یاد گرفتن طریقه مسافرت فقط فواید مالی ندارد، این به شما یاد می‌دهد چطور بدون بار اضافه سر کنید و آزادی بیشتری برایتان فراهم می‌کند. پس چرا از همین حالا یاد نگیریم ؟

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x