خانه » راه هایی برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن خانه
خانه داری

راه هایی برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن خانه

تمیز کردن خانه
تمیز کردن خانه

از بین بردن لکه ها  و تمیز کردن خانه

در این نوشته روش های مختلفی برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن خانه آشنا می شوید.

 

پاک کردن لکه های سمجی که از چکه کیسه زباله ایجاد شده

یک عدد لیمو ترش را برش بزنید و آن را روی لکه بکشید. می بینید که لکه به راحتی پاک می شود.

 

تمیز کردن مخلوط کن

مخلوط کن را با آب گرم و یک قطره صابون مایع پر کنید. سپس آن را روشن کنید تا هم بخورد. پس از خالی کردن آب و صابون دیگر مخلوط کن به راحتی تمیز می شود.

 

تمیز کردن اسفنج ظرفشویی

اسفنج ظرفشویی باکتری های زیادی در خود جمع می کند. به ویژه اگر دائماً درون سینک ظرفشویی باشد. برای تمیز کردن آن می توانید اسفنج را 30 ثانیه در مایکروفر قرار دهید تا باکتری ها بمیرند و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شود سپس آن را بیرون بیاورید. البته دقت کنید در اسفنج شما مواد پلاستیکی به کار نرفته باشد که ذوب شوند.

 

ساییدن لکه های کف زمین

گاهی لکه های سمجی روی زمین خانه ایجاد می شود که به راحتی پاک نمی شوند. برای اینکه با سایش و راحت تر بتوانید این لکه ها را از بین ببرید بهتر است از یک مسواک استفاده کنید.

 

پاک کردن لکه های آب

به دلیل رسوبات، لکه های آب گاهی به سختی پاک می شوند. برای پاک کردن آن ها می توانید از کمی سرکه استفاده کنید تا کار شما راحت تر شود.

 

جوش شیرین

جوش شیرین کاربرد زیادی در تمیز کردن لکه های سخت دارد. هنگام شستشوی لباس ها کمی جوش شیرین نیز به کار ببرید. لباس ها تمیزتر از همیشه خواهند شد.

 

تمیز کردن وسایل استیل

استفاده از آب و صابون می تواند درخشش وسایلی از جنس استیل را به آن ها باز گرداند. استفاده از پارچه میکروفایبر همراه با الکل نیز تمیز کننده است.

 

تمیز کردن رایانه

برای تمیز کردن رایانه یک قاعده کلی وجود دارد که مواد شیمیایی مانند استون، الکل اتیلیک، تولوئن، اتیل اسید، آمونیاک و متیل کلراید نباید با آن تماس پیدا کند. بهتر است از دستمال نرم و مواد شوینده ملایم یا سرکه سفید برای تمیز کردن آن استفاده کنید. ابر جادویی نیز قدرت پاک کنندکی فوق العاده ای دارد.

 

پاک کردن لکه های چربی

برای پاک کردن لکه چربی از فرش یا سطوح دیگر، 4 واحد الکل را با یک واحد نمک مخلوط کنید و با آن لکه را پاک کنید. اجازه بدهید این مواد روی فرش خشک شوند و سپس جاروبرقی بکشید.

 

تمیز کردن تابه سوخته

بهترین راه برای تمیز کردن تابه سوخته، استفاده از سرکه، آب و جوش شیرین است.

 

امیدواریم این نکات برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن خانه شما به کار بیاید.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید