خانه » راه پاک کردن ظروف نقره ، شیشه ای و غیره
خانه داری

راه پاک کردن ظروف نقره ، شیشه ای و غیره

پاک کردن ظروف نقره
پاک کردن ظروف نقره

پاک کردن ظروف نقره

برای پاک کردن ظروف نقره ، اکثراً شستن با آب گرم و صابونی تنها با دست کافی است. ظروف تزیینی ممکن از به جز نقره از مواد دیگری نیز ساخته شده باشند که نباید در آب غوطه ور شود. به این مسأله دقت کنید. اگر ظرف شما تیره و یا مایل به زرد شده است از لوسیون پاک کننده ی نقره کمک بگیرید و با کمی پارچه کتانی ظرف را پاک کنید. برای ظروف نقره محصولاتی برای ضد لکه کردن نیز وجود دارد که می توانید از بازار تهیه کرده و استفاده کنید.

قرار گرفتن ظروف نقره در معرض رطوبت به مدت طولانی سبب ایجاد لک می شود. به همین دلیل بهتر است پس از استفاده، این ظروف سریعاً شسته شده و با پارچه نمگیر خشک شوند.

 

پاک کردن ظروف شیشه ای

یکی از آسیب هایی که هنگام تمیز کردن ظروف شیشه ای ایجاد می شود، خط و خش افتادن به شیشه است و می تواند زیبایی ظروف را کاملاً از بین ببرد. به همین دلیل باید برای تمیز کردن این ظروف از اسکاچ نرم استفاده کنید و انگشتر به دست نداشته باشید. الماس به راحتی می تواند شیشه را بشکند.

برای جلوگیری از ایجاد لک آب از مواد شوینده مناسب و ضد لک استفاده کنید و پس از شستشو با پارچه نمگیر ظروف را خشک کنید.

ظروف کریستال را نیز برای لک بری باید در آب و گرم و کمی سرکه سفید شست و با پارچه نرم خشک کرد.

 

پاک کردن ظروف قلع

ظروف قلعی نسبت به نقره دیرتر تغییر رنگ می دهند. از آنجا که جنس آن ها نرم است نسبت به خط و خش افتادن حساس اند و بهتر است با دست و بدون اسکاچ شسته شوند. پس از شستشو نیز باید با پارچه ای نرم آن ها را خشک کرد.

 

پاک کردن ظروف چینی

ظروف چینی نسبت به تغییرات دمایی حساس هستند حتی 20 درجه تغییر دما می توان در ظروف چینی ترک هایی ایجاد کند که منجر به شکست آن با کوچکترین ضربه می شود.

برای نگهداری ظروف چینی هم حتماً از محافظ مقوایی بین ظروف استفاده کنید و بیش از 12 ظرف هم نباید روی هم قرار بگیرند زیرا فشار سنگینی روی ظروف زیرین ایجاد می شود و باعث ایجاد ترک می گردد.

 

پاک کردن ظروف برنجی

امروزه بسیاری از ظروف برنجی با لاک پوشانده می شوند و نباید نگران تیره شدن بود. با این حال ورق های نازک برنجی همانند نقره در مجاورت هوا تغییر رنگ می دهند. با استفاده از یک پارچه نرم کتانی و آب گرم و صابون می توان این ظروف برنجی را تمیز کرد و پس از شستن با پارچه نم گیر خشک شوند.

این موارد راهکار پاک کردن ظروف نقره ، شیشه ای و غیره است.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید