خانه » آموزش طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی
طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی
طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی مانند کیک اسفنجی ساده است با این تفاوت که در ان از پودر کاکائو و همچنین خامه کیک شکلاتی برای روکش آن و لایه میانی کیک استفاده می شود.

این کیک اسفنجی به نام کیک اسفنجی شکلاتی ویکتوریا معروف است.

 

مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

225 گرم کره یا مارگارین

225 گرم شکر

4 عدد تخم مرغ متوسط

175 گرم آرد

یک قاشق چای خوری بیکینگ پودر

50 گرم پودر کاکائو

برای خامه کیک

75 گرم کره

175 گرم خاک قند

45 گرم پودر کاکائو

حدود 10 میلی لیتر یا 10 سی سی آب گرم یا شیر ولرم

 

روش تهیه کیک ویکتوریا

فر را از قبل تا دمای 350 درجه فارنهایت یا 180 درجه سلسیوس (سانتیگراد) گرم کنید. قالبی را که برای پخت کیک در نظر گرفته اید آماده کرده و چرب کنید. برای پخخت کیک می توانید از یک قالب بزرگ استفاده کرده و پس از پخت کیک را از وسط به دو نیم تقسیم کنید تا لایه میانی داشته باشد و یا اینکه از ابتدا کیک را در دو قالب با ارتفاع کمتر بپزید.

طبق دستور تهیه تمام کیک ها ابتدا کره و شکر را با هم مخلوط کرده و آنقدر هم بزنید تا نرم و یکدست شود. به ترتیب تخم مرغ ها را در آن بشکنید و پس از افزودن هر کدام خوب هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را از قبل با هم مخلوط کنید و با پودر کاکائو به مخلوط کره و شکر و تخم مرغ بیفزایید و با قاشق مخلوط کنید.

خمیر کیک ر درون قالب ها بریزید و حدود 25 دقیقه بپزید. پخت زمانی کامل شده است که اگر خلال دندانی را در مرکز کیک فرو ببرید از مواد خمیر به آن نچسبد.

پس از خارج کردن کیک از فر به آن زمان بدهید تا 10 دقیقه خنک شود و سپس از قالب خارج کنید.

 

برای رویه و لایه میانی

برای درست کردن خامه میانی کیک، ابتدا کره را در ظرفی ریخته و آن را بزنید تا نرم و یکدست شود. خاک قند را کم کم و به تدریج به آن اضافه کنید و سپس به مقدار کافی شیر یا آب گرم به آن اضافه کنید تا غلظت آن به حدی برسد که به راحتی روی کیک کشیده شود. سپس پودر کاکائو را به مخلوط بیفزایید.

برای خوشمزه تر شدن لایه میانی می توانید از ترکیب خامه معمولی و شکلات آب شده روی حرارت بن ماری نیز استفاده کنید. حتی برای تزیین روی کیک از سس شکلات نیز می توان استفاده کرد.

اگر تمایلی به استفاده از روکش های خامه ای و کره ای برای کیک خود ندارید، انواع تزیین کیک خانگی بدون خامه را نیز می توانید در همین سایت ببینید و ایده بگیرید.

امیدواریم این طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی را پسندیده باشید.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید