خانه » چرا تغییر مبلمان منزل در تغییر دکوراسیون بیشترین اهمیت را دارد ؟
معماری و دکوراسیون

چرا تغییر مبلمان منزل در تغییر دکوراسیون بیشترین اهمیت را دارد ؟

تغییر مبلمان منزل
تغییر مبلمان منزل

تغییر مبلمان منزل

انتخاب مبلمان و تغییر مبلمان منزل از مهمترین گام های طراحی دکوراسیون هستند و ارزش این را دارند که برای انتخاب صحیح وقت کافی صرف کنید. در این نوشته نکاتی در این خصوص را ارائه می کنیم.

 

مبلمان کاربری فضا های مختلف را تعریف می کنند

مثلاً اینکه برای دکور اتاق خواب از چه نوع مبلمانی باید استفاده شود یا در آشپزخانه چه نوع میزی به کار گرفته شود همگی سوال های مهمی هستند که استفاده و کاربری اتاق ها و فضا های مختلف خانه را تعیین می کنند.

برای مثال فردی در طراحی دکور خانه فضایی را برای سرگرم کردن مهمان ها در نظر می گیرد و باید وسایلی متناسب با این ایده در آن قسمت از خانه فراهم کند. به جز زیبایی و شکیل بودن مبلمان باید احساس راحتی و صمیمیت ایجاد کنند. تمام جنبه های مهم را هنگام خرید در نظر بگیرید.

 

مبلمان تعیین کننده حرکات

نوع مبلمانی که انتخاب می کنید روی چیدمان آن اثر دارد و چیدمان می تواند مسیر حرکت افراد در خانه را تعیین کند. بین مبل و میز ها باید به اندازه کافی فضا برای حرکت وجود داشته باشد. مبلمانی که در حاشیه دیوار ها قرار دارند باید حدود 8 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند و کامل به دیوار نچسبند. اتاق های بزرگ را می توان به چند قسمت متمرکز تقسیم کرد و برای آن مبلمان انتخاب کرد.

برای انتخاب دقیق تر نرم افزار های سه بعدی برای ایجاد تصوری از بهترین مبلمان نیز وجود دارند که می توانید از آن ها کمک بگیرید.

 

مبلمان و وزن بصری

شما چه حسی پیدا می کنید اگر ناگهان تمام مبلمان و وسایل منزل به سمت یک طرف خانه هل داده شوند ؟ به نظر می رسد روی کشتی ایستاده اید و امواج دریا ان را کج کرده اند. این مسأله یعنی عدم تعادل وزن بصری!

از زاویه دید شما باید تعادلی در چیدمان مبلمان در خانه وجود داشته باشد. تعادلی بین وسایل بزرگ و کوچک نیز باید رعایت شود و درست چیده شوند.

 

مبلمان و سبک شخصیتی

مبلمانی که یک فرد برای پر کردن منزل خود انتخاب می کند دقیقاً نمود سبک شخصیتی او است. ترجیح سبک مدرن، سنتی، چیدمان شلوغ یا خلوت، همگی به سلیقه ی شخصی بر می گردد. از طرفی چیدمان مبلمان منزل اثرات روانشناختی دارد و در این بین در طراحی دکوراسیون داخلی، مبلمان نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

برای بهترین طراحی دکور منزل بهتر از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید، به هر حال مبلمان منزل وسایلی نیستند که به سرعت تغییر داده شوند و برای تغییر آن ها مشورت کار عاقلانه ای است.

تغییر مبلمان منزل باید با دقت زیاد و توجه به تمام مسائلی که در بالا گفته شد انجام شود.

 

منبع
نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید