خانه » آیا می دانید بزرگترین اشتباه ها در آرایش عروس چه هستند؟
عروسی

آیا می دانید بزرگترین اشتباه ها در آرایش عروس چه هستند؟

آرایش عروس
آرایش عروس

 آرایش جدید عروس

آرایش جدید عروس برای روز عروسی زمانی برای امتحان کردن یک آرایش با سبک جدید برای بار اول نیست! بهترین آرایشگر ها سعی می کنند چهره ی طبیعی را در آرایش عروس حفظ کنند و از تغییر دادن بیش از حد وی هنگام گریم خود داری می کنند. بسیاری از عروس ها صرفاً به خاطر خاص بودن شرایط تمایل به امتحان آرایش های غلیظ و ویژه دارند. در صورتیکه اصل مهم این است که در روز عروسی باید فقط بهترین خودتان باشید نه یک قیافه ی دیگر.

 

اسیر شدن در تبلیغات

آرایش عروس باید زیبا باشد اما نه به هر قیمتی. بعضی از تبلیغات زیبایی مثلاً برای برنزه کردن با دستگاه سولاریوم یا استفاده از لنز های نا مناسب رنگی و … می تواند آسیب های جدی دائمی برای شما به همراه داشته باشد که صرفاً به خاطر زیبا بودن در یک روز خاص ارزش امتحان کردن را ندارد. اعتماد به نفس داشته باشید و بدانید رنگ پوست و چشم شما همانطور که هست زیباست.

 

نداشتن تجربه ی آرایش قبل از روز عروسی

برای اینکه بهترین آرایش عروس را انتخاب کنید بهتر است چندین ماه قبل از عروسی حتی به مناسب مهمانی های مختلف یا عکاسی سبک های آرایش مختلف را امتحان کنید تا بتوانید با اطمینان آرایش دلخواه خود را برای روز عروسی پیدا کنید.

 

استفاده از رژ لب مایع یا برق لب در آرایش عروس

این محصولات ماندگاری زیادی ندارند و به همین دلیل آرایش عروس را خراب می کنند. بدی دیگر رژ لب مایع یا برق لب چسبنده بودن آن هاست. در صورتی که عروس روی صورت خود تور بیندازد و یا موهای او در سبک مدل موی عروس تا روی لب ها بیاید به تور و موی او می چسبد و این اصلاً خوشایند نیست.

 

استفاده از سایه در محل نامناسب

استفاده از سایه می تواند در آرایش عروس زیبایی ایجاد کند اما استفاده ی نا به جا و استفاده از رنگ نا مناسب کار را خراب می کند. سایه های براق شکل خوبی در دوربین فیلم برداری و عکاسی ایجاد نمی کنند و حتی اگر ظاهر قشنگی در روز عروسی ایجاد کنند ثبت خاطرات شما را با مشکل مواجه می کند.

 

اشتباه در انتخاب محل رژ گونه

بعضی ها فکر می کنند رژ گونه را باید زیر استخوان گون در امتداد شقیقه ها بزنند اما این کار اشتباه است و سابقاً از این تکینیک برای آرایش عروس استفاده می شد. رژگونه دقیقاً باید روز گونه ها همانجایی که لپ های شما گل می اندازد زده شود و زیر آن کمی رنگ برنزه برای برجسته تر نشان دادن گونه ها زده می شود.

 

زیاد استفاده کردن از رنگ مشکی در اطراف چشم

در آرایش عروس به جز رنگ ریمل بهتر است در بقیه ی آرایش چشم از رنگ مشکی استفاده نشود به جای متناسب با سبک و سلیقه می توان از رنگ های قهوه ای، طوسی و … استفاده کرد. در اینصورت نگاه عروس ملیح تر به نظر می رسد.

آرایش دودی در ظاهر و به چشم زیباتر از آنچه که در عکس می افتد دیده می شود. بهتر است سایه ی چشم متناسب با رنگ چشم عروس انتخاب شود. سایه های کرمی از سایه های پودری ماندگاری بیشتری دارند و رنگ پلک را بهتر نشان می دهند. از سایه ی پودری برای زیر ابرو استفاده می شود.

 

مژه ها

در حال حاضر اکستنشن مژه محبوبیت زیادی دارد. حرفه ای های آرایش عروس انجام اکستنشن را از دو هفته قبل توصیه می کنند. زیرا ممکن است بعضی از افراد به مواد استفاده شد در اکستنشن حساسیت نشان دهند. در مورد مژه های مصنوعی نیز اشک چشم می تواند چسب آن را شل کند و مژه بالا می رود و ظاهر زشتی ایجاد می کند.

ضمناً استفاده از چسب به رنگ مشکی در ترکیب با بقیه ی آرایش چشم بهتر از چسب بدون رنگ است.

 

کرم پایه حاوی SPF

استفاده از کرم های پایه برای پوشاندن عیوب پوست در آرایش عروس لازم است و هرچه این کرم سبم تر باشد برخلاف نظر یک عده در عکاسی بهتر دیده می شود. برخی مواد موجود در فرمول های SPF در عکاسی با فلاش چهره ی شما را سفید تر نشان می دهند. به همین دلیل بهتر است برای آرایش عروس از کرم پایه حاوی SPF استفاده نشود.

 

استفاده ی بیش از حد از کرم پودر

پودر پوشانندگی خوبی دارد اما اگر زیاد زیر چشم ها استفاده شود چروک های ریز را بزرگ نمایی می کند. برای همین باید زیر چشم یا پودر استفاده نشود و یا خیلی کم استفاده شود.

 

حذف آرایش بدن

آرایش عروس از زیر فک تمام نمی شود و از گردن حتی تا روی بدن نیز ادامه پیدا می کند تا به خاطر استفاده از مواد آرایشی روی پوست دو رنگی ایجاد نشود.

 

استفاده نکردن از لوازم آرایش ضد آب

تمام مواد آرایشی استفاده شده در آرایش عروس باید ضد آب باشند زیرا در غیر این صورت قطره ای اشک و یا عرق می تواند کرم استفاده شده روی صورت را سرازیر کند. ضمناً در هر مرحله از آرایش عروس باید برای خشک شدن مواد زمان بدهید. اگر زمان کافی در اختیار ندارید می توانید از درجه سرد سشوار استفاده کنید. زمان دادن برای خشک شدن و تثبیت هر مرحله از آرایش به ماندگاری بیشتر آن نیز کمک می کند.

 

تلاش برای برنزه شدن قبل از عروسی

درست است که پوست برنزه در لباس عروس جذابیت زیادی دارد و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب شما را برنزه می کند. اما، نور آفتاب ممکن است روی پوست شما سوختگی و پوسته پوسته شدن ایجاد کند. پس بهتر است ریسک نکنید و قبل از عروسی خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

 

تغییر روش مراقبت از پوست قبل از عروسی

برای رفع جوش ها باید از چند ماه قبل از عروسی اقدام کرد زیرا برخی از درمان ها برای جوش ابتدا باعث می شوند جوش های زیر پوستی بیرون بریزند و در طی 3 تا 4 ماه درمان شوند. به همین دلیل یک هفته قبل از عروسی زمان مناسبی برای درمان جوش ها نیست و بهتر است در زمان های نزدیک به عروسی فقط از روش های تسکین جوش و آبرسانی استفاده شود.

هر چه پوست کمتر خشک و لک دار باشد آرایش آن برای آرایشگر عروس راحت تر است.

 

برداشتن ابرو ها روز قبل از عروسی

ابرو ها و سایر موهای زاید باید حد اقل 5 روز زود تر از زمان عروسی برداشته شوند. زیرا ممکنن است زخم یا جوش ایجاد کنند که در روز عروسی و هنگام آرایش عروس اصلاً خوشایند نیست.

نظرات
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید