خانه » بهترین بازی های فکری را بشناسید
بهترین بازی های فکری
بهترین بازی های فکری
سرگرمی

بهترین بازی های فکری را بشناسید

بهترین بازی های فکری

از بهترین بازی های فکری گرفته تا بازی های دستی ، افراد جوان و پیر به طور یکسان به دنبال راه هایی برای بهبود عملکرد مغز خود و جلوگیری از پیری مغز هستند.

بازی های تمرینی مغزی ممکن است به بهبود حافظه ، زمان واکنش و مهارت های منطق شما کمک کنند ، با این حال ، براساس یک مطالعه منتشر شده در سال 2019 ، کاملاً مشخص نیست .

باهم بازی هایی را که ممکن است آمادگی ذهنی را افزایش می دهند بررسی می کنیم:

 

  1. سودوکو (Sudoku)

سودوکو یک بازی جاگذاری عدد بسیار اعتیاد آور است که به حافظه متکی است. تکمیل یک جدول سودوکو به بهبود حافظه کوتاه مدت و تقویت تمرکزکمک می کند.

مانند جدول کلمات متقاطع ، سودوکو یک بازی مغز محبوب است که می توانید به صورت آنلاین یا روی کاغذ انجام شود. کتاب های سودوکو در بسیاری از فروشگاه ها موجود هستند و تعدادی از وب سایت ها بازی های رایگان سودوکو را ارائه می دهند ، حتی می توانید برنامه های سودوکو را روی تلفن یا رایانه لوحی خود داشته باشید.

 

همچنین مانند کلمات متقاطع ، سودوکو با درجات مختلفی از دشواری در دسترس است. وقتی شروع می کنید ، بازی های آسان را اجرا کنید تا قوانین را یاد بگیرید. و اگر روی کاغذ بازی می کنید ، از مداد استفاده کنید. به احتمال زیاد مجبور خواهید شد  از پاک کن، بسیار استفاده کنید.

 

 

  1. لوموسیتی (Lumosity)

یکی از توسعه یافته ترین وب سایت های آموزش مغز و آمادگی ذهنی است.

این بازی مغز را به چالش می کشد. ازهمه مهمتر است که این بازی ها تمرینات سرگرم کننده مغز و ابزار آمادگی ذهنی ، تست ها و فعالیتهایی است که توسط علم پشتیبانی می شود.

 

  1. هپی نورون (Happy Neuron)

هپی نورون یک وب سایت با بازی ها و فعالیت هایی است که به پنج حوزه حیاتی مغز تقسیم شده است: حافظه ، توجه ، زبان ، عملکردهای اجرایی و بینایی / مکانی.  بازی ها بر اساس تحقیقات علمی انجام می شوند.

 

  1. مای برین ترینر My Brain Trainer) )

مای برین ترینر ادعا می کند که یک “ورزشگاه مغز” آنلاین وپر از بازی ها ، معماها و سایر چالش های طراحی شده برای بهبود آمادگی ذهنی شما است. این وب سایت 10 دقیقه تمرین مغز را دو بار در روز برای بهترین اثرات توصیه می کند. این برنامه همچنین دارای یک برنامه آموزشی اساسی است که ادعا می کند سرعت ذهنی شما را بهبود می بخشد.

 

  1. جدول کلمات متقاطع( Crosswords)

جدول کلمات متقاطع یک مربی کلاسیک مغز است که نه تنها به زبان کلامی بلکه به حافظه شما از ابعاد مختلف دانش دسترسی پیدا می کند. مهمتر از همه ، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید یک جدول کلمات متقاطع را انجام دهید، اعم از آنلاین وتهیه روزنامه یا خرید کتاب معما های کلمات متقاطع.

این بازی ها از جمله محبوب ترین و بهترین بازی های فکری است.

 

منبع