خانه » سقط ساک حاملگی پوچ
سقط ساک حاملگی
سقط ساک حاملگی
فرزند و والدین

سقط ساک حاملگی پوچ

Sending
User Review
0 (0 votes)

سقط ساک حاملگی

زمانی که ساک حاملگی پوچ تشخیص داده می شود، سقط ساک حاملگی نیز ضروری است. البته این امر ممکن است به صورت طبیعی اتفاق بیفتد. حدود 50% از سقط هایی که در اوایل بارداری رخ می دهند به علت خالی بودن ساک حاملگی است.

در چه شرایطی مداخله پزشکی برای سقط ساک حاملگی پوچ لازم است

بسیاری از موارد ساک حاملگی پوچ پیش از اینکه تشخیص داده شود، خود به خود سقط می شود. اما گاهی نیز اتفاق می افتد که سقط طبیعی انجام نشود و نیاز به مداخلات پزشکی باشد.

 

راه های سقط ساک حاملگی پوچ

حاملگی پوچ یا بدون مداخله و به صورت طبیعی سقط می شود و یا اینکه پزشک با استفاده از قرص های مخصوص سقط که با دستور منظمی باید مصرف شوند و یا در مواردی با تجویز کورتاژ در سقط مداخله می کند. گاهی با وجود سقط طبیعی نیز بقایایی در رحم وجود خواهد داشت که باید با کورتاژ خارج شود. این سقط رود هنگام نیز مانند هر سقط دیگری دردناک خواهد بود.

 

علت حاملگی بدون جنین

مهمترین عامل شناخته شده در ایجاد بارداری پوچ اختلالات کرموزومی است که احتمال دارد بر اثر بالا بودن سن پدر و مادر رخ بدهد.

البته حاملگی پوج در هر سنی احتمال دیده شدن دارد. زمانی که بدن زن باردار حاملگی پوچ را تشخیص بدهد خود به خود روند بارداری متوقف می شود و هورمون ها به سمت سقط ساک پوچ پیش می روند. سقط طبیعی روش ارجح است زیرا از جمله روش های تهاجمی و دارای عوارض نیست. اما برخی از زنان از نظر جسمی و روانی تحمل مدت زمان روند طبیعی را ندارند و مایل هستند که با مداخلات پزشکی این اتفاق زودتر صورت بگیرد.

 

جلوگیری از تشکیل ساک حاملگی پوچ

متاسفانه در اکثر موارد امکان جلوگیری از تشکیل ساک پوچ وجود ندارد. برخی از زوج ها در صورتی که شاهد سقط های مکرر در سه ماهه اول حاملگی هستند باید آزمایش ژنتیک بدهند. حاملگی پوچ در اغلب موارد فقط یک بار برای زن رخ می دهد و به ندرت اتفاق می افتد که زنی چندین حاملگی پوچ پشت سر هم داشته باشد. پس از رخ دادن هر گونه سقطی اعم از سقط ساک حاملگی پوچ و غیره، پزشک ها توصیه می کنند زوجین چند دوره قاعدگی را پشت سر گذاشته و سپس دوباره اقدام به باروری مجدد کنند.

 

تشخیص حاملگی پوچ

در دنیای امروز با انجام سونوگرافی دقیق، این نوع حاملگی سریع تر تشخیص داده می شود. از زمانی که ساک تشکیل می شود یک تا دو هفته زمان لازم است تا مشخص شود ساک حاملگی واقعا پوچ است یا خیر. برخی در هفته هشتم و برخی زودتر تشخیص داده می شوند و اقدامات لازم برای سقط ساک حاملگی پوچ انجام می شود.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید