خانه » برترین ویولونیست های دنیا که هرگز از یاد نمی روند را بشناسید
برترین ویولونیست های دنیا
برترین ویولونیست های دنیا
فرزند و والدین

برترین ویولونیست های دنیا که هرگز از یاد نمی روند را بشناسید

Sending
User Review
0 (0 votes)

برترین ویولونیست های دنیا برای همه ی زمان ها

در این نوشته قصد داریم برترین ویولونیست های دنیا که هنرشان هرگز قدیمی نمی شود و از یاد نمی رود را به شما معرفی کنیم. این افراد استعدادهای ویژه ی ویولون کلاسیک هستند.

 

جاشا هیفتز (Jascha Heifetz) 1901-1974

یک استاد بی قاعده و یکی از محبوب ترین ویولونیست ها در تمام دوران به شمار می رود. شغل 65 ساله ی او از 5 سالگی آغاز شد و در سن 16 سالگی اجرای شگفت انگیزی داشت. آثار او هم اکنون نیز الهام بخش شنوندگان و دیگر نوازندگان است.

 

نیکولو پاگانینی (Niccolo Paganini) 1782-1840

این موسیقیدان، آهنگساز و ویولونیست ایتالیایی به عنوان یکی بزرگترین نوازندگان عصر خود شناخته شده است. این هنرمند مشهور در نواختن موسیقی کلاسیک متاسفانه بخشی از زندگی خود را به قمار و اعتیاد به الکل گذراند. بسیاری از فنون ویولون نوازی که امروز استاندارد شناخت می شوند توسط این هنرمند بین مردم محبوب شدند.

 

دیوید فدورویچ اویستراخ (David Fyodorovich Oistrakh) 1908-1974

یکی دیگر از برجسته ترین ویولونیست های قرن بیستم دیوید اویستراخ است. او در طول عمر حرف ای خود که 60 سال به طول انجامید جوایز متعددی را کسب کرده است.

 

ایژاک پرلمن (Itzhak Perlman) 1945

بی تردید این هنرمند یکی مهمترین ویولونیست های سبک کلاسیک است. تسلط او روی ساز خود همواره تحسین برانگیز بوده است. او در بهترین ارکستر های جهان ساز نواخته و جوایز زیادی از سوی سازمان های مختلف دریافت کرده است. او مخاطبین را مسحور هنر خود می کرد.

 

هیلاری هان (Hilary Hahn) 1979

این هنرمند آمریکایی کار حرفه ای خود را از سن 12 سالگی آغاز کرد و موفق به کسب جایزه ی پولیتزر شده است. جوایز متعددی که او دریافت کرده است به خوبی نشان می دهد که یکی از برترین ویولونیست های سبک کلاسیک بوده است.

 

فردریک فریتز کریسلر (Friedrich Fritz Kreisler) 1875-1962

هنرمند و آهنگساز متولد استرالیا سبک شخصی خود را در اجرای ساز ویولون تزریق کرد. سبک او حتی امروزه نیز خاص و قابل تشخیص است.

 

پابلو د ساراسات (Pablo de Sarasate) 1844-1908

این ویولونیست متولد اسپانیا از مشهورترین نوازندگان ویولون قرن نوزدهم بود که استعدادش منجر به ارائه آهنگ های معروفی شد. او در دوران حرفه ای خود به آمریکا، آفریقای جنوبی و خاور دور سفر کرد و ترکیبی از صداهای مدیترانه ای را به موسیقی کلاسیک افزود.

 

ناتان میرونوویچ میلستین (Nathan Mirinivich Milstein) 1904-1992

طول عمر حرفه ای این هنرمند 70 سال بود و در عمر پربار، عملکرد، استقامت و دقت قابل توجهی از تکنیک را حتی در سن 82 سالگی در آخرین اجرای خود استکهلم به نمایش گذاشت. جوایز متعددی از جمله جایزه گرمی سال 1975 را از آن خود کرد. موسیقی او همچنان از محبوبیت برخوردار است.

قطعاً فهرست نام برترین ویولونیست های دنیا پر از نام های آشنای امروزی نیز هستند که در اینجا به آن اشاره نشده است.

 

منبع

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید