خانه » بهترین زمان میوه خوردن
بهترین زمان میوه خوردن
بهترین زمان میوه خوردن
غذا و نوشیدنی

بهترین زمان میوه خوردن

Sending
User Review
0 (0 votes)

زمان مناسب خوردن میوه

مدت زمان هضم میوه نسبتا طولانی است . هضم میوه به آنزیم های مشخصی نیاز دارد و یک فرآیند بسیار سریع است، اما بدن برای جذب شکر های موجود در میوه به زمان احتیاج دارد. .هضم کامل میوه زمانی اتفاق می افتد که معده کاملا خالی باشد. اگرچه مصرف مقدار بسیار کمی از چربی های سالم همراه با میوه،  به بدن کمک می کند تا ویتامین های محلول در چربی میوه را آسان تر جذب کند، اما ایده آل ترین حالت، خوردن میوه به تنهایی است. میوه کربوهیدراتی است که به قندهای ساده تر تبدیل می شود و به سرعت انرژی تولید می کند. اگر این قندها استفاده نشوند تبدیل به چربی شده و در بدن ذخیره می گردند. برای آن که بدن بتواند به بهترین شکل از انرژی حاصل از هضم میوه ها استفاده کندبهتر است میوه ها را در این زمان ها مصرف کنید :

میوه خوردن قبل از صبحانه

زمانی که معده شما کاملا خالی است. در این حالت بدن شما قادر خواهد بود همه ویتامین ها، فیبر و کربوهیدرات های سالم میوه را که برای حفظ سلامتی به آن ها نیاز دارد جذب کند.

میوه خوردن قبل و بعد از ورزش کردن

اگر قبل از ورزش کردن میوه بخورید،  بدن شکر های موجود در آن را به سرعت تبدیل به انرژی می کند، و اگر بعد از ورزش مصرف شود ذخایر انرژی مصرف شده را احیا می کند.

باتوجه به مقاله بالا ، مدت زمان هضم میوه طولانی است پس بهتر است برای اینکه مشکلی در سیستم گوارشی شما اتفاق نیفتد، میوه را با شکم خالی مصرف کنید

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید