خانه » بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت چه زمانی است ؟
بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت
بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت
فرزند و والدین

بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت چه زمانی است ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت

بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت از آن جهت مهم است که اگر سونوگرافی زود هنگام انجام شود امکان خطا در تشخیص وجود دارد و اگر دیر انجام شود رشد جنین می تواند مانع تشخیص جنسیت شود و جلوی دید را بگیرد.

در گذشته خانواده ها باید تمام دوران بارداری را صبر می کردند تا در روز زایمان جنسیت کودک خود را بفهمند. اما امروزه به لطف پیشرفت علم و وجود تجهیزاتی مانند سونوگرافی می توان جنسیت جنین را زود تر از به دنیا آمدن تشخیص داد.

البته سونوگرافی تنها برای تعیین جنسیت استفاده نمی شود بلکه می تواند مراحل رشد جنین را به خوبی نشان دهد. امواج فرا صوت در سونوگرافی می توانند تصاویری از هیبت جنین را مشخص کنند.

 

تعیین جنسیت

با توجه به سن جنین و موقعیت قرار گیری آن می توان جنسیت جنین را تعیین کرد. پیش از 18 هفتگی اندام های جنسی جنین دختر و پسر شبیه به هم به نظر می رسد. به همین دلیل تا قبل از 18 هفتگی جنسیت جنین را اعلام نمی کنند. البته همیشه احتمال خطا در سونوگرافی تعیین جنسیت وجود دارد.

 

روش های تشخیص جنسیت جنین

برخی از آزمایش های پزشکی وجود دارند که معمولاً برای تشخیص بیماری های ژنتیکی و تشخیص نقص های مادرزادی تجویز می شوند. این آزمایش ها معمولاً وقتی سن بارداری در زنان بالا باشد از سوی پزشک تجویز می شود و البته یکی از مواردی که می تواند مشخص کند، جنسیت جنین است.

 

تشخیص جنسیت با سونوگرافی

معمولاً افراد حرفه ای می توانند جنسیت جنین را با سونوگرافی تشخیص دهند و پدر و مادر هر چه به تصویر سونوگرافی نگاه کنند، به ندرت قادر به تشخیص جنسیت جنین خود هستند.

تعیین جنسیت جنین گاهی برای والدینی که قصد برگزاری مراسم جشن به مناسبت مشخص شدن جنسیت جنین خود و انتخاب نام فرزندشان را دارند، خیلی مهم می شود.

از طرفی، والدینی نیز وجود دارند که ترجیح می دهند تا روز زایمان از جنسیت جنین خود آگاه نشوند و به نوعی در زمان تولد سورپرایز یا شگفت زده شوند. که البته تعداد این والدین بسیار کم است. چون برنامه ریزی برای خرید سیسمونی و بسیاری از موارد دیگر نیاز به دانستن جنسیت جنین دارد.

 

خطر سونوگرافی در تعیین جنسیت

استفاده از ابزار سونوگرافی در تعیین جنسیت جنین، بی خطر و امن است. این ابزار به دلیل بی خطر بودن برای تشخیص مراحل رشد جنین انتخاب شده است و برای تعیین جنسیت جنین نیز کاربرد دارد.

سونوگرافی آنقدر بی خطر است که می تواند بار ها و بار ها طی دوران بارداری انجام شود و اطلاعاتی را به پزشک ارائه کند.

بهترین زمان برای سونوگرافی تعیین جنسیت جنین بین هفته های هجدهم تا بیستم است تا دقیق ترین نتیجه به دست بیاید.

 

منبع
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x