خانه » اتوماسیونی شدن شغل ها ، تاثیر بیشتر بر شهر های کوچک
کسب و کار

اتوماسیونی شدن شغل ها ، تاثیر بیشتر بر شهر های کوچک

Sending
User Review
0 (0 votes)

اتوماسیونی شدن شغل ها ، تاثیر بیشتر بر شهر های کوچک

 

در آینده ای نزدیک، شهر های کوچک در تسخیر ربات ها در می آیند. طبق بررسی های اخیر ، شهر های با جمعیت کم تر بیش از شهر های بزرگتر مستعد پذیرش روند اتوماسیونی برای جایگزینی روش های معمول خواهند بود.

” رایا راهوان ” از موسسه تکنولوژی ماساچوست به همراه تیم خود، با زیر نظرگرفتن شغل هایی که بیش تر مستعد اتوماسیون شدن هستند، در شهر های مختلف آمریکا به این نتیجه رسیدند که رابطه ای میان تاثیر هوش مصنوعی بر روند اتوماسیونی عملکرد شغل ها و اندازه شهر ها وجود دارد.

شغل های بسیار زیادی در شهر های ساحل شرق وجود دارد که نسبت به حالت اتوماسیونی منعطف هستند. اما بسیاری از نقش های وابسته به دولت بسیار سخت می توانند توسط ماشین ها انجام شوند. در حالی که جایگزینی شغل های سنتی با ماشین و هوش مصنوعی کار خیلی سختی نیست.

گاها اتوماسیونی شدن کار ها  به منزله بیکاری تعداد زیادی از افراد به حساب می آید اما ” رایا راهوان ” خیلی به این مسئله اعتقاد ندارد. وی معتقد است با راه اندازی دستگاه های خودپرداز ATM، بسیاری فکر می کردند تعداد زیادی از کارکنان بانک ها شغل خود را از دست خواهند داد. در حالی که آن ها با دقت و تمرکز بیش از پیش ، امور مربوط به شغل خود را سازماندهی می کنند.

 

منبع :

newscientist.com/article/2131048-automation-will-have-a-bigger-impact-on-jobs-in-smaller-cities

 

نظر بدهید

نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید