خانه » آموزش طرز تهیه کیک سیب
طرز تهیه کیک سیب
طرز تهیه کیک سیب
غذا و نوشیدنی

آموزش طرز تهیه کیک سیب

طرز تهیه کیک سیب

آموختن طرز تهیه کیک سیب همیشه جذاب است زیرا کیک سیب یا پای سیب یکی از خوش طعم ترین و پرطرفدارترین انواع کیک خانگی محسوب می شود.

 

مواد لازم برای خمیر

دو و نیم فنجان آرد همه منظوره

چهار قاشق چای خوری شکر

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

چهارده قاشق غذاخوری کره سرد مکعبی خرد شده

یک عدد تخم مرغ بزرگ که با دو قاشق غذاخوری آب سرد هم زده شود

 

مواد میانی

دو قاشق غذا خوری آب لیمو ترش تازه

1300 گرم سیب

دو سوم فنجان شکر و کمی خاک قند برای تزیین روی کیک

یک چهارم فنجان کره

یک چهارم قاشق غذاخوری پودر دارچین

کمی پودر جوز

یک عدد تخم مرغ بزرگ زده شده

 

دستور تهیه

خمیر را بدون همزن و با دست تهیه کنید. در یک ظرف با اندازه متوسط آرد، شکر ونمک را با هم مخلوط کنید. سپس کره را به این مواد اضافه کرده و هم بزنید. در صورتی که حین هم زدن با دست مخلوط کره با آرد گرم شد، 10 دقیقه آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود و سپس ادامه فرآیند را انجام دهید. تخم مرغ را به مخلوط اضافه کنید و آن را با چنگال یا با دست هم بزنید. اگر خمیر حالت خیلی خشکی داشت نهایتاً یک قاشق غذا خوری آب سرد به آن اضافه کنید. همین مراحل را برای درست کردن خمیر در غذا ساز نیز می توانید انجام دهید و خمیر را آماده کنید.

خمیر را به شکل یک قرص بزرگ در بیاورید و آن را در پلاستیک قرار داده و در یخچال بگذارید تا به مدت یک ساعت خنک شود.

 

مواد میانی

برای درست کردن مواد میانی آب لیمو ترش را در ظرفی با اندازه متوسط بریزید. سیب ها را پوست بگیرید و هر نیمه سیب را به 4 قسمت تقسیم کنید و در آب لیمو ترش بغلتانید سپس شکر را به آن اضافه کرده و هم بزنید.

کره را ذوب کنید و سیب ها را درون آن روی حرارت دو دقیقه تفت بدهید. سپس شعله را کم کرده و در را بگذارید تا سیب بپزد و نرم شود (10 دقیقه) و سپس آن را خنک کنید.

خمیر را از یخچال در آورده و به دو قسمت تقسیم کنید. دو قسمت را با وردنه به اندازه قالب کیک در بیاورید و سپس ده دقیقه در یخچال قرار دهید تا دوباره خنک شوند. لایه از خمیر را کف قالب چرب شده بگذارید سپس مواد میانی را بریزید و لایه دیگر را روی آن بکشید. سطح خمیر را به تخم مرغ آغشته کنید و روی ان خاک قند بپاشید.

فر را تا دمای 375 درجه فارنهایت گرم کنید. کیک را به مدت 50 دقیقه تا حواشی آن طلایی شوند بپزید. امیدواریم این طرز تهیه کیک سیب را بپسندید.

 

منبع