خانه » راه افزایش چربی سوزی در ورزش چیست ؟
افزایش چربی سوزی در ورزش
افزایش چربی سوزی در ورزش
بهداشت و سلامت سرگرمی

راه افزایش چربی سوزی در ورزش چیست ؟

Sending
User Review
0 (0 votes)

راه افزایش چربی سوزی در ورزش

افزایش چربی سوزی در ورزش با ادامه یافت سوخت و ساز چربی ها حتی پس از ورزش به راحتی امکان پذیر است. بسیاری از مردم تنها به میزان کالری که در حین انجام ورزش می سوزانند توجه می کنند. اما، جزء مهم دیگری نیز در کالری سوزی وجود دارد که نادیده گرفته می شود.

افزایش چربی سوزی در ورزش و بعد از ورزش به این دلیل اتفاق می افتد که بدن انسان برای بازیابی پس از ورزش میزانی انرژی نیاز دارد و تغییرات هورمونی ایجاد شده نیز چربی سوزی را پس از ورزش ادامه می دهند.

 

افزایش چربی سوزی در ورزش چه موقعی اتفاق می افتد ؟

کلید افزایش چربی سوزی در ورزش که با ادامه ی سوخت و ساز چربی ها حتی پس از اتمام ورزش همراه است، انجام تمرینات ورزشی شدید و سنگین است. ورزش های شدید باعث می شوند حتی پس از اتمام ورزش، بدن برای بازیابی خود کالری بسوزاند. برای اینکه در مدت زمان کمتری بتوانید وزن کم کنید باید علاوه بر رژیم غذایی و حتی استفاده از دمنوش لاغری، در برنامه ی ورزشی خود ورزش های شدید را نیز جای دهید.

 

هدف ورزش

اگر هدف شما افزایش چربی سوزی در ورزش، عضله سازی سریع تر و افزایش سلامتی قلبی و عروقی است و ضمناً زمان زیادی را برای اختصاص دادن به ورزش در اختیار ندارید پس باید ورزش های شدید را جایگزین آن کرده و بهترین نتیجه را بگیرید. در این رابطه حتی تمرینات یک دقیقه ای ورزش در خانه نیز وجود دارند.

 

میزان کالری صرف شده در ورزش های شدید

اندازه گیری افزایش چربی سوزی در ورزش کار دشواری است زیرا بدن افراد مختلف نسبت به انجام ورزش های شدید و افزایش چربی سوزی به واسطه آن واکنش های متفاوتی نشان می دهند. فاکتور های مثل سطح فعلی تناسب اندام، جنسیت، سن، مدت تمرین و شدت تمرین همگی بر افزایش چربی سوزی در ورزش تاثیر گذارند.

 

سوزاندن چربی پس از ورزش چطور امکان پذیر است

باید بدانید که تمام فعالیت های روزانه از قبیل راه رفتن، حمام کردن و نفس کشیدن همگی نیاز به انرژی دارند و بدن ما برای هر کدام از این فعالیت ها مقداری کالری می سوزاند بدون اینکه ما متوجه شویم و یا تلاشی برای آن بکنیم. اما در حین ورزش به خاطر تلاش و تمرکز متوجه سوخت و ساز بیشتر چربی ها خواهیم شد.

پس از ورزش نیز بدن برای بازسازی عضلات و ترمیم آسیب ورزشی وارد شده به عضلات انرژی و کالری مصرف می کند و هورمون ها نیز بدون توجه ما به این نوع سوزاندن کالری ادامه می دهند بدون اینکه ما توجهی به آن داشته باشیم و با تمرینات شدید می توانیم شاهد افزایش چربی سوزی در ورزش باشیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x