خانه » آشنایی با بهترین مشاغل آنلاین در دوران کرونا
آشنایی با بهترین مشاغل آنلاین در دوران کرونا
آشنایی با بهترین مشاغل آنلاین در دوران کرونا
کسب و کار

آشنایی با بهترین مشاغل آنلاین در دوران کرونا

در سال های اخیر با شروع  پاندمی ویروس کرونا مشاغل آنلاین و دورکاری رشد روزافزونی پیدا کردند. زیرا دیگر مردم از ترس جان به رستوران ها نمی رفتند و مغازه های پر رفت و آمد و شلوغ تهران مثل بازار بزرگ تهران پرنده پر نمی زد، مشاغل فیزیکی ضعیف تر از قبل شدند، طوری که بسیاری از آن ها به کارهای آنلاین روی آوردند. حقیقتا در این دوران، مسیر برای مشاغل دورکاری و آنلاین بیشتر باز شد. از طرف دیگر هزینه های رفت و آمد به شدت کاهش پیدا کرد. در نتیجه مردم بیشتر به مشاغل آنلاین و دورکاری راغب شدند. من در این مقاله قصد دارم به بهترین مشاغل آنلاین بپردازم. تا به وسیله این لیست بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

تفاوت بین مشاغل دورکاری و فریلنسری

قبل از اینکه به لیست بهترین مشاغل آنلاین بپردازیم قصد دارم درباره دو مفهوم دورکاری و فریلنسری صبحت کنم، زیرا بسیار شنیده می شود که مردم این دو را به جای هم استفاده می کنند در حالیکه آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت است. فرد دورکار استخدام یک شرکت است اما حضور فیزیکی ندارد. مثلا در شرکتی طراح وبسایتی استخدام شده است و  از تمام حقوق و مزایای آن  برخوردار است. اما فریلنسر فردی است که به هیچ شرکت خاصی وابسته نیست، به صورت پروژه ای کار می کند، و ریسک های بالای مالی را مثل پرداخت حق بیمه را به عهده می گیرد و تنها بابت پروژه، پرداختی دریافت می کند.

 

دنیای بلاگر ها

اگر به نوشتن علاقه دارید و هنر ایده پروری بخشی از توانایی شماست و به یک مهارت و هنری تسلط دارید، بلاگری شغل مناسب شماست. بلاگر فردی است که بوسیله بستر اینترنت در وبلاگ مطلب می نویسد. مطالب محدوده مشخصی ندارد و براساس ایده ها و نظرات و افکار فردی نوشته می شود. هنر بلاگر ممکن است نویسندگی، عکاسی، نقاشی یا خطاطی باشد، او  با هنر خود مخاطب خود را به وبلاگ جذب کرده و درآمدزایی می کند. اگر تصمیم گرفتید که این شغل آنلاین را شروع کنید پیشنهاد می کنم که کتاب های راهنمای گام به گام وبلاگ نویسی را مطالعه کنید و بعد مقدمات آن را بچینید. اما این را هم در نظر بگیرید که بلاگری به زمان زیادی نیاز دارد، باید مدتی صبر کنید تا نتیجه زحمات شما به بار نشیند.

 

ویراستاری

آیا غلط املای کلمات را سریع تشخیص می دهید و کلمات جزیی از زندگی شما به شمار می روند؟ با یک جمله بندی نامفهوم نمی توانید کنار بیایید؟ اگر جواب سوالات مثبت است پس شغل ویراستاری مناسب برای شماست. ویراستار فردی است که عاشق کلمات و غلط املایی است او دقت زیادی دارد و به جمله بندی اهمیت می دهد. جایی که کتاب و نویسندگی وجود داشته باشد، نقش ویراستاری پررنگ تر می شود. زیرا ویراستار زبان و کلام نویسنده را صیقل داده و به مخاطب تحویل می دهد. اما باید آنقدر ماهرانه عمل کند که مفهوم اصلی از جمله حذف نشود. به طور کلی ویراستاری نقشی بیش از یک تصحیح کننده املا را به عهده دارند. ویراستاران به دسته های زبانی، ساختاری، محتوایی و علمی تقسیم بندی می شوند.

 

تولید محتوا

تولید محتوا
تولید محتوا

یکی از بهترین مشاغل آنلاین تولید محتوا است و در سال های اخیر به شدت طرفدار پیدا کرده است. شاید عجیب به نظر برسد اما واقعیت این است که ما در دنیای محتوا زندگی می کنیم. یعنی از صبح که چشم باز می کنیم تا شب که به رخت خواب می رویم، با محتوا سرو کار داریم. آشپزی، خیاطی،نوشتن، عکاسی، گرافیست و غیره همه محتوایی است که تولید می شود. پس فقط کافیست که یک مهارت داشته باشید تا بتوانید وارد دنیای جذاب و هیجان انگیز تولید محتوا شوید. امروزه بسیاری از آشپزهای حرفه ای وبسایت یا صفحه ای در اینستاگرام دارند و از طریق گرفتن سفارش و آموزش مهارت آشپزی   درآمدزایی می کنند. اگر دوست دارید به دریای فرصت های شغلی تولید محتوا بپیوندید، باید مهارت های لازم را کسب کنید یا در صورتی که به آن تسلط دارید، فقط آن را تکمیل کنید.

 

فروشگاه آنلاین

اگر فروشگاه دارید و مدت هاست با شروع بیماری کرونا، شرایط خوبی را تجربه نمی کنید. الان وقت آن رسیده که فروشگاه آنلاین را در کنار فروشگاه فیزیکی راه اندازی کنید. اگر هم تا به حال فروشگاهی نداشته اید، می توانید این گزینه را در نظر بگیرید. فقط باید اطلاعاتتان را در این زمینه بیشتر کنید. البته برای افرادی که تا به حال فروشگاهی نداشته اند، مزیت بیشتری دارد زیرا هزینه اجاره مغازه کسر می شود. مهم ترین کار این است که قبل از مشورت کردن با یک طراح وبسایت، هدف را مشخص کنید. قصد دارید چه چیزی بفروشید؟ کالا یا خدمات. نگران نباشید شما با تعیین هدف، از مهم ترین مرحله عبور کرده اید. پس قطعا از عهده بقیه مسیر برخواهید آمد. زیرا بسیاری از افراد در این مرحله سردرگم هستند، و تصور می کنند، فروشگاه آنلاین فقط با یک طراحی وبسایت راه اندازی می شود.

 

ادمین شبکه های اجتماعی

امروزه اکثر مردم بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. به خصوص اینستاگرام که در ایران جزو محبوب ترین شبکه های اجتماعی به شمار می رود. و مردم اعتیاد عجیبی به این پلتفرم پیدا کردند. البته اینستاگرام لطف بزرگی در حق کسب و کارها کرده است، زیرا آن ها را از شر اجاره های سنگین مغازه نجات داده است. بنابراین با ظهور فروشگاه های مجازی در اینستاگرام، ادمین شبکه اجتماعی نیز نقش پررنگی پیدا کرده است. ادمین شبکه های اجتماعی وظیفه برنامه ریزی، مدیریت و نظارت پست ها در پاسخگویی به سوالات مشتریان را به عهده دارد. این شغل ترکیبی از مهارت های بازاریابی، فروش است.

 

مربی زندگی

مربی زندگی
مربی زندگی

آیا دوست دارید به مردم کمک کنید تا زندگی بهتر و حال خوبی را تجربه کنند؟ اگر جواب شما مثبت است پس می توانید مربی زندگی را انتخاب کنید. این افراد دوره های آموزشی در حوزه خودشناسی، مهارت های زندگی و شغلی را گذراندند و توانستند در این حوزه مهارت هایی را کسب کنند تا در زندگی شخصی خود به کار گیرند. اکنون می توانند به دیگران کمک کنند. در سال های اخیر شغل مربی زندگی نیز طرفداران زیادی در ایران پیدا کرده است. مربیان می توانند در حوزه های شغلی، معنویت، زندگی بهتر به مردم مشاوره بدهند. یک مربی ماهر باید مهارت های شنیدن فعال و موثر، قضاوت نکردن، مثبت اندیشی، فن بیان خوب را در خود پرورش دهد . مربی زندگی با مشاور و روانشناس فرق دارد. و فقط در جهت مهارت آموزی به مراجعینش کمک می کند.

 

آموزش آنلاین

چه مهارتی را به بهترین شکل انجام می دهید؟ به راحتی می توانید از این راه درآمدزایی کنید. اگر شما قلم شیوایی دارید، با آموزش نویسندگی شروع کرده  و درباره انواع سبک های نوشتن مطالعه کنید. یا شاید یک آشپز ماهر هستید که بین فامیل و آشنایان به خوش دست پختی شهرت دارید، و می توانید چندین دسر و غذای خوشمزه را ماهرانه بپزید، اگر صاحب این مهارت های هستید، حتما به آموزش آنلاین فکر کنید. همچنین افرادی که به زبان خارجی مثل انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارند، آموزش آنلاین بهترین شغل برای آن هاست.  خوشبختانه این روزها مدرک عامل اصلی درآمدزایی نیست و اگر شما خانم خانه دار با استعدادی هستید، به راحتی می توانید از استعدادتان کسب درآمد کنید.

 

طراحی وبسایت

هر چه زندگی به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود، مشاغل آنلاین محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. در چند سال اخیر شغل طراحی وبسایت جزو پرتقاضاترین مشاغل به شمار می رود. زیرا افراد  برای راه اندازی یک  کسب و کار آنلاین حداقل به یک وبسایت نیاز دارند. یک طراح وبسایت، فردی خلاق است و حداقل به کدنویسی HTML و فوتوشاپ تسلط دارد. این شغل  به دو گروه طراح وبسایت و برنامه نویس وب دسته بندی می شوند. طراح وب باید دید خلاقانه ای داشته باشد و ظاهر و چیدمان ویترین سایت با مهارت و هنر او طراحی می شود. اما برنامه نویس مسئولیت سمت سرور را به عهده دارد. امروزه شغل طراحی وبسایت جزو بهترین مشاغل آنلاین شناخته شده است.

 

سئو و بهینه سازی وبسایت

بعد از اینکه یک وبسایت در دنیای وب متولد شد. باید به بقیه اهالی وب معرفی شود . بنابراین شغلی به نام سئو و بهینه سازی وبسایت در کنار طراحی وبسایت قرار می گیرد. به این معنی که طراحی وبسایت بدون بهینه سازی معنی ندارد. زیرا تولد یک وبسایت بدون معرفی کاری بیهوده است. بنابراین یک سئوکار مجموعه فعالیت ها و استراتژی لازم را برای بهینه شدن وبسایت را اجرا می کند. در نظر بگیرید شما یک فروشگاه موبایل و لپ تاپ راه اندازی کردید. مشتری در گوگل کلمه خرید لپ تاپ را تایپ می کند. وبسایت شما به عنوان اولین نتایج گوگل به خریدار معرفی می شود.

 

طراح گرافیک

طراح گرافیک
طراح گرافیک

طراحی گرافیکی به شاخه های متعددی شامل طراحی بروشور، لوگو، مجلات، کتاب، صفحه آرایی، پوسترها، تبلیغات تجاری، بیلبوردها، گرافیک وبسایت تقسیم بندی می شود. این شغل هنری است که به وسیله نماد و تصاویر وکلمات، پیامی را به مخاطب منتقل می کند. یک طراح با به کارگیری مهارت های بصری و کاربرد مناسب رنگ ها محصول یا خدمات مد نظر را به مشتری معرفی می کند. و با مفاهیم رنگ در برندسازی آشنایی دارد. اگر به این شغل علاقه دارید، علاوه بر اینکه باید دیدگاه خلاقانه و هنری داشته باشید، نیاز است که مهارت های لازم در زمینه نرم افزارهای کاربردی مثل فوتوشاپ و ایلاسترایتور را نیز کسب کنید.

 

تایپ 10 انگشتی

تایپیست فردی است که به وسیله نرم افزار، نوشته ای را تایپ می کند. اگر این مهارت را ندارید می توانید در کمترین زمان ممکن به یک تایپیست حرفه ای تبدیل شوید. و  از این مهارت خود درآمدزایی کنید. از آن جایی که بیشتر اسناد و مدارک در فضای وب تایپ می شود و خبری از قلم و کاغذ نیست، تایپیست شغل ضروری به شمار می رود. شما برای شروع کار به  یک کامپیوتر، پرینتر، اسکنر نیاز دارید. تایپ ده انگشتی پاشنه آشیل سرعت در تایپ است. زیرا از این طریق می توانید از تمام انگشتان خود برای تایپ سریع استفاده کنید. البته این موضوع را مد نظر قرار دهید که یک تایپیست حرفه ای هیچ گاه سرعت را فدای دقت نمی کند. شما باید بتوانید بدون غلط املایی در سریع ترین زمان تایپ کنید.

 

مترجمی متون مختلف

آیا به زبان خاصی تسلط دارید؟ اگر جواب مثبت است به راحتی می توانید این مهارت را به فرصت درآمدزایی تبدیل کنید. برای اینکه در این کار موفق شوید باید به زبان مبدا و مقصد تسلط داشته باشید. تا یک ترجمه روان را ارایه دهید. مترجمی به نوشتار محدود نمی شود. در بسیاری از جلسات بین المللی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی وجود یک مترجم برای مذاکرات ضروری است. حیطه فعالیت مترجمین بسیار گسترده است. مترجم ها می توانند در زمینه ترجمه کتابچه راهنمای محصول، ترجمه کتاب، رمان، نمایشنامه، شعر، زیرنویس فیلم ها و مستندات قانونی، کتاب های درسی، راهنماهای سفری فعالیت کنند. همچنین بسیاری از متون تخصصی نیاز به دانش فنی در زمینه مد نظر است که به مهارت های دیگر آن ها  اضافه می شود.

 

اینفلوئنسری

اینفلونسر فردی است که می تواند بر دیگران تاثیر بگذارند. آن ها به دسته های مختلف سلبریتی ها،کمدین، اینفلوئنسرهای ورزشی و سبک زندگی دسته بندی می شوند.اینفلوئنسرهای گروه آخر بسیار هنرمندانه با انتشار محتوای تصویری از سبک زندگی و پوشش خود، فالورهای زیادی را جذب می کنند. و سلبریتی ها و کمدین ها نیز با انتشار محتوای فکاهی، جذاب و جالب مشهور می شوند و از این طریق می توانند برندهای تجاری را ماهرانه تبلیغ کرده  و بابت آن کسب درآمد کنند. امروزه اینفلوئنسری جزو سرگرم کننده ترین و بهترین شغل های دنیا شناخته می شود.

 

همکاری در فروش

این افراد بازاریاب واسطه ای برای فروش محسوب می شوند. و در ازای فروش کالا یا خدمات درصدی به آن ها تعلق می گیرد. شما می توانید با یک موبایل شروع کنید. اگر دوست شما مغازه پوشاک یا لوازم منزل دارد، همکاری در فروش یک سود دوجانبه است . زیرا هم فروشنده سود می برد و خود نیز درآمدزایی می کنید. طبیعتا هر چقدر مشتری بیشتری جذب کنید، درآمدتان افزایش پیدا می کند.

 

راهکار انتخاب بهترین شغل آنلاین

راهکار انتخاب بهترین شغل آنلاین
راهکار انتخاب بهترین شغل آنلاین

بهترین مشاغل آنلاین آن است که در جهت استعداد و توانمندی های شما باشد. قبل از هر چیز یک کاغذ و قلم بردارید و هدف تان را مشخص کنید، آیا قصد دارید در شرکتی به صورت دورکاری استخدام شوید یا می خواهید فریلنسری و به صورت پروژه ای درآمدزایی کنید. در قدم بعدی مهارت های خود را بررسی کرده و در یک زمینه تمرکز کنید و توانایی و مهارت های خود را در آن افزایش دهید.

 

منبع
برچسب ها