خانه » کاهش وزن
بهداشت و سلامت خانه داری ورزش و تناسب اندام

کاهش وزن

کاهش وزن ، شش راه آسان برای این که بدون ورزش و قرص وزن کم کنید

ورزش و قرص ها رایج ترین روش هایی اند که مردم برای کم کردن وزن استفاده می کنند ، اما روش های دیگر هم به همان اندازه تاثیرگذار هستند. نه ، من درباره ی کم کردن استفاده از هرگونه غذا یا تحت یک برنامه غذایی دقیق قرار گرفتن صحبت نمی کنم.

این ها شش روش اند که با آن ها می توانید بدون توسل به قرص یا  ورزش سنگین وزن خود را کم کنید. زمان استفاده از این روش ها  در می یابید که برای تان بسیار مفید هستند .

 

میزان کورتیزل پائین تر به وسیله ی خواب کافی

رابین کول در مقاله ی باور های غلط تغذیه می گوید، مدیریت وزن از این که چی چیزی می خورید و یا چند کالری مصرف کردید فراتر است. حتی ورزش هم لزوما کمکی نمی کند . استرس و خواب نقش مهمی در حفظ وزن ایفا می کنند . اگر میزان بالایی از استرس در زندگی شما وجود دارد ، قادر به کم کردن وزن نخواهید بود .

این واقعیت صحت دارد خواه این استرس از کار، خانواده، تغذیه ناکافی، ورزش بیش از حد ، نداشتن خواب کافی یا عوامل دیگر باشد. این پدیده به دلیل میزان بالای هورمونی به نام کورتیزل رخ می دهد.

تا زمانی که میزان کورتیزل شما پائین نیاید، هیچ شانسی برای کم کردن وزن نخواهید داشت و احتمال دارد وزنتان بیشتر هم بشود.

 

افزایش میزان سوخت و سوز بدن از طریق آب درمانی

نوشیدن یک تا یک و نیم لیتر آب هر صبح یک درمان جایگزین برای از دست دادن وزن است. حتی اگر کمکی نکند، ضرری هم ندارد، فقط بیش از اندازه ننوشید . خوردن بیش از اندازه ی آب می تواند مریض تان کند، بنابراین همان طور که پیشنهاد شده به همان یک یا دو لیتر در روز بسنده کنید.

 

آرامش با ماساژ

ماساژ و تحریک اعصاب نیز کاهش وزن را ترغیب می کنند. لمس انسان ( ماساژ) روش خوبی برای کاهش میزان کورتیزل است. فعالیت های آرامش بخش نیز برای کاهش استرس بدن عالی هستند. حس نکنید باید به آبگرم بروید، ولی خوب است بروید و من این کار را بسیار توصیه می کنم.

شما می توانید در خانه به کمک ماساژ یک دوست یا همسر خود از این آرامش برخوردار شوید. هنگامی که در حال استراحت هستید ، این را در ذهن داشته باشید که استرس مثبت هم در بدن شما استرس زا است. حتی اگر سرگرم کننده هم باشد اگر آرامش بخش نباشد کمک زیادی نخواهد کرد.

 

خانه خود را تمیز کنید

اگر سعی دارید وزنتان را کاهش دهید نشستن و تماشای تلویزیون توصیه نمی شود. تمیز کردن و جمع و جور کردن خانه فعالیت سبک و خوبی است که تقریبا همه قادر به انجامش هستند. هر چه کم تر روی مبل بنشینید ، کالری های بیشتری می سوزانید.

همه ی اعضای خانواده را در تمیزکاری خانه بکار بگیرید و برای  جالب تر بودن و همبستگی سالم ، به یک عادت تبدیلش کنید. ممکن است مجبور شوید دستگاه های الکترونیکی را برای کسانی که اعتیاد زیادی به صحفه نمایش دارند ممنوع کنید تا از جایشان بلند شوند .

از جایتان بلند شوید

راه رفتن از جایی به جای دیگر روش خوبی برای کاهش وزن است. اگر نیاز دارید چیزی از نزدیکترین فروشگاه محلی بخرید به جای رانندگی ، تا آنجا پیاده بروید. فایل کاری تان را به جای این که از طریق کامپیوتر به اشتراک بگذارید حضوری به همکارتان برسانید . فعالیت سبکی است. قدم زدن در تمام روز متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

در مجموع هرچه بیشتر فعال باشید، حتی بعد از زمان فعالیت کالری های بیشتری می سوزانید.

 

شنا کنید

شنا کردن روشی عالی برای کاهش وزن است. ابتدا ، بدن تان به وسیله ی آب اطراف مدام سرد می شود. حس بی وزنی هنگام خوابیدن این اجازه را می دهد تا استراحت موثرتری داشته باشید و خوش گذرانی را ادامه دهید. بلد نیستید چطور شنا کنید؟

اشکالی ندارد، فقط در کلاس های شنا در استخر سرپوشیده محلی خود ثبت نام کنید.

هرکسی روش مورد نظر خودش را برای تمرین دارد. در حین این که موثر بودن برنامه های ورزشی و قرص های کاهش وزن واقعیت دارد، شما می توانید از آن ها دست بکشید و با به کارگیری این شش روش بپردازید که به شما کمک می کند وزن تان در کمترین زمان پائین بیاید. فقط آنها را امتحان کنید و خواهید دید برای کاهش وزن ایده آل هستند.

 

نظر بدهید
Click here to post a comment