خانه » اشتباهات رایج در تميز كردن خانه
خانه داری فرزند و والدین معماری و دکوراسیون

اشتباهات رایج در تميز كردن خانه

ده اشتباهي كه در زمان تميز كردن خانه مرتكب مي شويم.

فقط تعداد كمي از آدمها هستند كه از تميز كردن خانه لذت مي برند و باقي ما تنها به دنبال اين هستيم كه اين كار را تا حد ممكن سريع انجام داده و تمام كنيم. متاسفانه اكثر ما در زمان تميز كردن اشتباهاتي را مرتكب ميشويم كه زمان انجام كار را طولاني تر مي كند. در اينجا ده نكته را به شما يادآوري ميكنيم.

 

١- از جاروبرقي خود محافظت كنيد!

هر چند ماه يك بار زماني را براي چك كردن جاروبرقي خود اختصاص دهيد. فيلتر و كيسه آن را تعويض كنيد و موهاي چسبيده به برس آن را جدا كنيد و اگر نياز به سرويس دارد ، آن را به تعميركار بسپاريد.
زماني كه جاروبرقي شما درست كار كند، از زماني كه براي تميز كردن منزل ميگذاريد كاسته مي شود.

 

٢- هر محصولي از جمله مواد شوينده را قبل از استفاده امتحان كنيد.

اين مساله كه مواد شوينده را قبل از استفاده امتحان كنيد، زمان زيادي را از شما نمي برد. به طور مثال شما ميتوانيد قبل از آنكه ماده شوينده فرش را بر روي كل آن امتحان كنيد، در گوشه اي از آن، محصول و نتيجه آن را تست كنيد. بدين ترتيب امكان خراب شدن كل فرش خود را به حداقل مي رسانيد.

 

٣- اسفنج ظرفشويي را هر چند وقت يك بار تعويض كنيد.

ميتوانيد با قرار دادن اسفنج در داخل مايكروفر ، ميكروب هاي آن را بكشيد. اما بهتر است براي حفظ بهداشت و همين طور راحت شدن از چربي آن، در فواصل زماني كم اسفنج را تعويض كنيد.

 

٤- از مواد شوينده براي وسايل برقي خود استفاده نكنيد.

هيچ گاه از مواد شوينده شيميايي و يا اسپري هاي شيميايي براي وسايل برقي استفاده نكنيد. ممكن است يك بار استفاده از مواد شيميايي به وسيله شما آسيب نرساند اما به مرور زمان اين اتفاق قطعا خواهد افتاد.

 

٥- بيش از حد ماشين ظرفشويي خود را پر نكنيد.

بهتر است ماشين ظرفشويي خود را بيش از حد پر نكنيد چرا كه در اين صورت ظروف به درستي تميز نمي شوند و مجبور هستيد زمان دوباره اي صرف كرده و مجدد آنها را بشوريد.

 

٦- از اسفنج هاي مختلف براي جاهاي مختلف خانه استفاده كنيد.

سعي كنيد براي هر قسمت از خانه، اسفنج هايي به رنگ هاي مختلف داشته باشيد تا ان ها را به اشتباه استفاده نكنيد و مجبور نشويد تا مجدد جايي را بشوييد.

 

٧- لك هاي روي فرش و موكت را سريع پاك كنيد.

با دستمال يا حوله، لك يا جسم افتاده شده را برداريد. سپس لايه اي ضخيم از بي كربنات سديم ( جوش شيرين) روي آن بريزيد. اجازه دهيد يك روز بماند و بعد آن را جارو كنيد.

 

٨- از مقدار مناسب لوازم شوينده استفاده كنيد.

هميشه از ميزان مناسب لوازم شوينده استفاده كنيد. اينكه مقدار زيادي از يك ماده را به كار ببريد بدين معنا نيست كه قدرت آن براي تميز كردن بيشتر ميشود.

 

٩- سطل آشغال را فراموش نكنيد.

لازم است هر هفته يك بار سطل را با آب بشوريد تا تمامي جرم هاي آن از بين برود.

 

١٠- فراموش نكنيد كه ماشين ظرفشويي را پاكيزه نگاه داريد.

هر چند هفته يكبار ، به ماشين ظرفشويي خود استراحت دهيد و يكبار آن را بدون هيچ ظرفي روشن كنيد . اينگونه ماشين شما تميز شده و اثرگذاري آن بيشتر مي شود.

نظر بدهید
نظر خود را در این قسمت با ما به اشتراک بگذارید